Fan-Fic-Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fan-Fic-Mania

Forumul iubitorilor de fan fiction.
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ne-am mutat ! Noul forum este http://fanfictionworld.forumstory.org/index.htm Speram sa va inregistrati si acolo :]
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 54, Dum Oct 06, 2024 5:59 am
Ultimele subiecte
» FORUMUL S-A MUTAT.
Complicate love... Icon_minitimeMier Oct 13, 2010 11:20 pm Scris de Dari

» Ochii inchisi
Complicate love... Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 10:15 pm Scris de Shuiro

» ~~Bancuri~~
Complicate love... Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 10:13 pm Scris de Shuiro

» Justin Bieber
Complicate love... Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 2:36 pm Scris de ramonik_elena

» My creations x.X.Please don`t be scared.
Complicate love... Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 11:32 pm Scris de Shuiro

» Nyappyfan^^
Complicate love... Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 11:23 pm Scris de Shuiro

» The Vampire Diaries
Complicate love... Icon_minitimeLun Iun 21, 2010 6:20 pm Scris de bittersweet.<3

» Mediile anuale
Complicate love... Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 12:53 am Scris de Johanna

» Zack & Cody "Ce viata minunata!"
Complicate love... Icon_minitimeSam Iun 05, 2010 11:54 pm Scris de Shuiro

Parteneri
Wish Animals Complicate love... 2954zfc Complicate love... 2445rue Complicate love... Juv5ev
Complicate love... 2ldhlro
Top postatori
Dari
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
bittersweet.<3
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
Iris
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
Izzie
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
Shuiro
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
Melcu'
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
Puppet
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
Oany
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
S K I Z O
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 
ღAnnieღ
Complicate love... Vote_lcapComplicate love... Voting_barComplicate love... Vote_rcap 

 

 Complicate love...

In jos 
+3
Oany
Dari
CherryPoison
7 participanți
AutorMesaj
CherryPoison
New
New



Numarul mesajelor : 9
Puncte : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 28
Localizare : Venus

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 8:12 am

Partea I - Un concert esuat


-Nu, Rebecca!Parintii mi-au interzis sa vin la concert daca ploaua si uite ce e afara.E mai rau decat ploaia, e potop!spuse Rachel aproape strigand la prietena ei si aratand spre geamul inghetat.Se auzea ropotul picaturilor de ploaie ce sa izbeau albatic de sticla rece.
-Dar, Rachel, e cel mai important concert al anului.Plus ca i-ai promis lui Josh.Si de cand ii asculti tu pe parinti?Stie vreunul dintre ei ca fumezi sau ca ai vreun iubit?Eu nu imi amintesc!!!nu mai era nevoie sa spuna si ultima parte, dar totusi o facuse, ca a fie sigura.Stia ca daca pomeneste de Josh, Rachel avea sa o asculte.
-Of...bine, dar daca ma prinde e numai vina ta!
-Nu o sa te prinda!
Ajunsera la concert.Rachel, in graba ei ca sa nu o prinda parintii ca a plecat la concert uitase sa isi ia umbrela, iar picaturile reci ii faceau pielea ca de gaina.In multimea de oameni il distinse pe Josh.Purta ca de obicei acelas hanorac rosu ponosit si aceiasi blugi largi...Avea si acela miros care ii placea lui Rachel asa de mult, era un amestec de parfumuri, fusese, bineinteles ideea lui Josh.Ea crezuse ca e o idee proasta, dar cand a absorbit pentru prima oara aerul plin de parfumul nou creat, ii placuse.Josh ii spusese "parfumul lor", ceea ce i se parea stupid lui Rachel, nu ii placeau lucruile atea, mai ales ca...
-Hey, Rach...Reb...ce faceti?Se pare ca pana la urma ati ajuns.Spuse acesta in timp ce se apropie de Rachel, o lua in brate si o stranse tare la pieptul lui asa de calduros in comparatie cu vremea de afara, in timp ce ea absorbi repede parfumul lui.
-Buna, Josh!pusera cele doua fete in cor, dupa care continua Rebecca...Se pare ca ai ajuns inaintea noastra, eu si Rachel am avut niste probleme cu plecarea, dar...nimic deosebit.
-Probleme?Ma rog, nu conteaza, haideti intr-un colt mai retras, am chef sa beau ceva....
Ajunsera in acel colt "mai retras"."Mai retras" pentru ca era retras pentru cele 15 persoane care se aflau acolo, toti, bineinteles prieteni de-ai lui Josh.Lui Rachel i se facu rau de la tot fumul de tigara amestecat cu izul de bautura consumata ce se rasfirare in aer, asa ca pleca mai incolo, unde era mai putina lumea!
*Ce idioti sunt...daca nu ar fi...*
-Hey, pustoaic-o, ce zici de o plimbare?intrebarea ii fusese adresata in mod evident ei.Cand se uita in sus era un barbat cam de vreo 30 de ani, care dupa cum parea, nu judeca tocmai bine, bause si el, bineinteles...
-Nu, multumesc!zice fata si pleca inapoi de unde venise in aerul acela "inmiresmat"...
Ajunsa acolo imtea ca nu mai poate sa respire si de data aceasta nu era aerul imbacsit...era mai rau...
*Blonda asta nesuferita o sa mi-o plateasca cu varf si indesat* gandea Rachel
Blonda nesuferita, era bineinteles, Rebecca, care il aruta foarte pasional si absorbita de moment pe Josh.Nu spuse nimic,ramase acolo uitandu-se la ei, in timp ce privirile prietenilor lui Josh se holbau ca la cel mai interesant film.
-Josh, Josh, Josh!Trezeste-te la realitate, omule!A venit Rachel!vocea care se auzise din multime parea sa fie a singurului baiat care nu bause, sau cel putin, nu era beat...si de asemenea, singurul care o observase si care se uita la ea cu o privire cu o tenta usoara de mila.Simtea ca ar fi trebuit a se duca la Rachel si sa o imbratiseze, sa o consoleze cumva.Da, cu siguranta, o observase, dar era si el beat, la fel ca toti ceilalti.Dar el constientiza asta, din cauza bauturii avea acea senzatie ciudata, cum altfel putea sa si-o explice?
Nimeni nu il lua in seama, Rebecca si Josh isi continuara sarutul, iar ea pleca acasa, singura...
Ajunsa acaa incepu sa planga cu capul in perna...Nu pentru Josh, nu il placue niciodata cu adevarat si in plus era si beat...nici macar nu plangea de tristete, ci de nervi...de nervi, da...nu era suparata pe josh, ci pe Rebecca...cum putuse sa ii faca asta, doar era prietena ei cea mai buna....
*Blonda asta nenorocita are sa mi-o plateasca* gandi ea din nou, iar apoi adormi intr-un somn adanc, lipsit de vise...
A doua zi, de dimineata, bineinteles ca a fost pedepsita, era aproape imposibil ca parintii ei sa nu-i observe plecarea, asa ca nu se mira cand o pedepsisera.
Acum, dupa acel concert esuat, ami era si pedepsita, fara prietena ei cea mai buna si fara iubit...Se simtea parasita...



Urmeaza partea a 2-a.Sper sa va placa si sa comentati, stiu ca uneori lipseste litera "s" e din cauza tastaturii-.-''
Sus In jos
http://irinish.info
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 4:01 pm

1. Nu ai acord.
Dar imi place totusi cum ai inceput, pare interesant. Mi-a placut ultimul fragment, ai descris bine. Astept next.
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
Oany
Avansat
Avansat
Oany


Numarul mesajelor : 234
Puncte : 279
Reputatie : -4
Data de inscriere : 13/09/2009
Localizare : Caut norisori pufosi cu Seby :))

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeDum Ian 03, 2010 11:34 pm

Inceputul nu are frate legatura cu realitatea,nu mi-ai explcat nimic..nu stiu ce sa zic..nu ma omor dupa el..in orice caz..NEXT ..ai multa descriere..cool..
Sus In jos
ღAnnieღ
Boboc
Boboc
ღAnnieღ


Numarul mesajelor : 177
Puncte : 191
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/08/2009
Localizare : Ploiesti

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeMar Ian 05, 2010 3:45 am

Imi place DESCRIEREA fooarte mult...dar nici eu nu ma omor dupa el...imi place de Rebeca... flower
NEXT>>>>>>>
Sus In jos
Rocsy
New
New



Numarul mesajelor : 2
Puncte : 2
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/01/2010

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 6:48 am

Oany a scris:
Inceputul nu are frate legatura cu realitatea,nu mi-ai explcat nimic..nu stiu ce sa zic..nu ma omor dupa el..in orice caz..NEXT ..ai multa descriere..cool..
i'auzi, cum sa nu aiba legatura cu realitatea?
unii autori prefera sa incepaa astfel povestea, de undeva de la jumatatea sau de la vreo parte a actiunii ca mai apoi sa explice "realitatea" aia a ta.

eu zic ca e un fic excelent scris!
cel mai bun fic pe care l'am citit pe forum
eu sa zicem ca ma "omor" dupa el

continua draga mea sa scri ca e foarte frumos:-?
Sus In jos
Johanna
Boboc
Boboc
Johanna


Numarul mesajelor : 149
Puncte : 167
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Iasi

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 10:01 pm

dar si mie imi place...de ce nu ai mai scris, copil?
nu vezi ca ai talent...aseaza-te in clipa asta la calculator si baga un next beton, asa pentru noi...
te rogggggg...
Sus In jos
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitimeSam Feb 06, 2010 2:59 am

Un next pana maine
Sus In jos
Continut sponsorizat





Complicate love... Empty
MesajSubiect: Re: Complicate love...   Complicate love... Icon_minitime

Sus In jos
 
Complicate love...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Love Story
» Love me or Hate me
» Love you, girl
» Theach Me Love
» Ghosts And Love

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan-Fic-Mania :: Arhiva :: Arhiva-
Mergi direct la: