Fan-Fic-Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fan-Fic-Mania

Forumul iubitorilor de fan fiction.
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ne-am mutat ! Noul forum este http://fanfictionworld.forumstory.org/index.htm Speram sa va inregistrati si acolo :]
Cine este conectat?
În total sunt 19 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 19 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 54, Dum Oct 06, 2024 5:59 am
Ultimele subiecte
» FORUMUL S-A MUTAT.
Time and life Icon_minitimeMier Oct 13, 2010 11:20 pm Scris de Dari

» Ochii inchisi
Time and life Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 10:15 pm Scris de Shuiro

» ~~Bancuri~~
Time and life Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 10:13 pm Scris de Shuiro

» Justin Bieber
Time and life Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 2:36 pm Scris de ramonik_elena

» My creations x.X.Please don`t be scared.
Time and life Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 11:32 pm Scris de Shuiro

» Nyappyfan^^
Time and life Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 11:23 pm Scris de Shuiro

» The Vampire Diaries
Time and life Icon_minitimeLun Iun 21, 2010 6:20 pm Scris de bittersweet.<3

» Mediile anuale
Time and life Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 12:53 am Scris de Johanna

» Zack & Cody "Ce viata minunata!"
Time and life Icon_minitimeSam Iun 05, 2010 11:54 pm Scris de Shuiro

Parteneri
Wish Animals Time and life 2954zfc Time and life 2445rue Time and life Juv5ev
Time and life 2ldhlro
Top postatori
Dari
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
bittersweet.<3
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
Iris
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
Izzie
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
Shuiro
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
Melcu'
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
Puppet
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
Oany
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
S K I Z O
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 
ღAnnieღ
Time and life Vote_lcapTime and life Voting_barTime and life Vote_rcap 

 

 Time and life

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Time and life   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 8:08 pm

Fic nouu de la Morty:))
Am acord de la Irina
E despre doi oameni total diferiti care se intalnesc

Poze mai incolo:))

primul capitol e din partea lui Blair

Ma numesc Blair Waldorf,am 23 de ani si locuiesc in New York.Viata mea e destul de ciudata,avand in vedere ca sunt redactor-sef la revista “Time and Life”,insa nu este deloc plictisitoare.Tot timpul mi-l ocupa munca,alergatul prim magazine si Nick.Nick e iubitul meu.Are 25 de ani.A fost cam ciudata prima noatra intalnire.Eu, fiind o roscata grabita,iar el fiind un student ce se tot plimba cautand sediul de criminalisti,locul unde lucreaza momentan.Ador sa merg la el la servici in timpul liber.Si cum eu ma grabeam,iar el era cu capul pe sus m-am impiedicat si am cazut intr-o baltoaca.Atunci ne-am privit ochi in ochi.Am stiu ca el e alesul.M-a invitat la o cafeasi am acceptat.Zilele trecute,avea de gand sa ma ceara in casatorie.Insa,isi uitase inelul acasa.Era o problema care ma deranja la el,era uituc.Insa ochii lui minunat,de o culoare verde-albastra,stersi uneori,fata lui minunata si abdomenul acela lucrat ma faceau sa uit de toate defectele lui.
Mereu m-am gandit cum ar fi sa opresc timpul si viata in loc,si sa le rostec cateva cuvinta,dure cei drept.
Parintii mei sunt foarte bogati.Da,da incep sa ma laud ca am crescut in puf..Tatal meu,detine impreuna cu bunicii mei lanturi de hoteluri in toata America.Mama,are un Mall in Viena,pe care il viziteaza destul de rar.
Am crescut intr-un orasel linistit de langa New York,cu vecini linistiti ce imediat ce te-ai mutat vin sa iti aduca o placinta cu mere sau visine delicioasa.
Am intrat singura la faculatate.Nu i-am lasat pe ei sa plateasca cu nici un scop.Viata ti-o faci singur,nu cu ajutorul altcuiva.Bine,doar acolo unde e nevoie.
Mai am un frate.Il cheama Zac.Are 14 ani.Mereu am considerat ca e ciudat.Are un stil anume,deranjant.Are piercing il limba si buza,cercei in ureche,haine negre,taieturi pe maini.Asculta mereu muzica ciudata,si e chitaristul unei trupe “My Immortal”.
Inca nu sunt celebri,insa se vor lansa ei peste cativa ani.Am impresia ca e EMO.Mereu s-a comportat ciudat.Inca de mic,de cand scuipa vecinii si alerga oamenii.Notele lui la scoala sunt de tot rasul,de accea parintii mei stiu numai “Blair,Blair” in sus si in jos.
M-am mutat acum un an in New York,parasindu-mi cu bucurie de inima ,familia.Am dat chiar o petrecere cu Nick si toti prietenii mei..
Apartamentul meu e urias.Are trei dormitoare,2 bai immense,o bucatarie echipa si un living enorm.Degeaba,daca nu ar fi Dodo,cainele meu alb si pufos ,m-as simti chiar singura.
Pana ieri viata mea era bazata pe principiul :Munca si distractie.
Insa pana sa aflu,ca parintii mei si bunicii au pierit intr-un accident de masina.Tragic moment.Mi-a luat mult sa ma linistesc.Fratele meu nu a varsat nici o lacrima,doar a spus sa il chem cand pleaca toata lumea de la noi de acasa.
Ce ma fac eu acum?Cu un lant de hoteluri,o gramada de conturi in banca,un frate de crescut,plus o casa de care nu mai auzisem niciodata.Stiam doar de cele de vacanta,dar de asta nu.Era dintr-un orasel ciudat,cu foarte putini locuitori..
Si acum indur oamenii car vin si imi spun ca le pare rau.Nici nu ii cunosc pe majoritatea dintre ei.Bine ca exista Nick,el ma face sa uit de tot si de toate.
Ma trezesc din trecut in revista viata mea pana astazi si imi dau seama ca ma aflu langa trupurile lor,stand pe un scaun,cu fata in mana si privind ciudat spre cele 4 cosciuguri ce urmeaza sa fie ingropate.
-Inca odata,condoleantele mele,imi spune o femeie ciudata,pe care sincer nu o mai vazusem pana acum.
-Va cunosc?am intrebat-o eu pe un ton nepasator.
-Nu sunt sigura.
Asa,sa vina toata lumea pe care nu o cunosc.Sa manance si sa bea,ca altceva nu au de facut.
-Imi pare rau,Blair,imi spune un barbat inalt,cu parul mai lung.
Privesc inca odata spre multimea de oameni ce isi ia la revedere de la parintii si bunicii mei.
-Inca n-au plecat decat jumatate din ei,imi spune Zac,asezandu-se langa mine.
-Vad,spun eu si ma ridic.Am degand sa imi iau un whisky.
Ma indrept spre barul cu bauturi,punandu-mi de graba un whisky in pahar si rugandu-ma sa se care lumea mai repede.Nu am nici o idée cum sa ii fac sa plece,toti au venit aici sa vorbeasca.Zici ca nu au venit la o inmormantare,ci la o petrecere de adio.
-Oameni buni,cred ca ma retrag.Am nevoie de odihna.
Se pare ca multi dintre ei inteleg mesajul si o sterg.Groparul ia cosciugurile si le duce spre o masina.Se duce sa le ingroape.Oricum,singurul lucru care ma intereseaza acum e sa vizitez accea casa lasata mostenire.
Ma indrept abia mergand spre dormitor.Mama l-a lasat asa cum l-am parasit la 20 de ani.Mi-l aminteam.Il decorasem la 12 ani,de ziua mea.Am hotarat sa nu il mi schimb.Cums e spune,in casa parinteasca de simti cel mai bine.
M-am trantit in pat,adormind imediat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Time and life Empty
MesajSubiect: Uaau   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 8:15 pm

Uaau Shocked

Imi plaaaace foaarte mult I love you

abia astept continuarea si pozele cu personajele Very Happy

Sus In jos
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 8:17 pm

am spus ca pun niste poze so:


Blair:
Time and life 34fci7s
Time and life Dc78gi
Time and life 28v3k2d o iubesc:x
Time and life 2lcp7yo
Time and life 2w3p7kh aici imi place ca pare roscata

de ajuns cu Blair acum cu Chad:

Time and life 2bnyh0
Time and life 2v2y728 cea mai potrivita
Time and life 2a6qknq

sper sa fie de ajuns:d
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Time and life Empty
MesajSubiect: :-"   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 8:21 pm

daca se poate vrem poze si cu Zac What a Face
Sus In jos
Mophsody.
Boboc
Boboc
Mophsody.


Numarul mesajelor : 77
Puncte : 78
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/07/2009
Varsta : 30
Localizare : Undeva...

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 8:21 pm

foarte tare Very Happy imi place ! next !!! Arrow
Sus In jos
Iris
Admin
Admin
Iris


Numarul mesajelor : 652
Puncte : 998
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 97
Localizare : So Far Away

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 8:25 pm

[b][left] Imi place prima parte si personajele. Vrem Next ! Wink Arrow [b][left]
Sus In jos
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 9:24 pm

stii deja parerea mea despre fic, e mishto Smile next
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 8:22 pm

Ma numesc Chad,numele de familie nu este important.Viata mea e plictisitoare,total lipsita de adventura inca de un an si jumatate.Crezi ca mereu am fost un tip plictisitor?Sau tipul care isi creste sora intr-o casa uitata de lume,intr-un oras cu locuitori putini,si langa o casa vecina care arata ca cea din familia Addams?
Nu,te asigur ca totul a fost altfel pana cand parintii mei au incetat sa existe.Am 25 de ani.Faceam parte dintr-o trupa,si urma sa avem un turneu.Dar totul a luat o intorsatura,grava as putea sa o numesc.Solista a nascut un copil,sau inca mai are pana il naste?Eh,uite si notiunea timpului am pierdut-o.Si eu,eram fericit.Doar ca parintii mei au murit si a trebuit sa ma mut aici,in casa lor.Nu as fi venit,daca nu ar fi fost Emily sora mea.Are 13 ani,iar pentru ea viata e la inceput inca.Este chiar frumoasa,are niste trasaturi speciale.Invata bine si sper ca spre deosebire de mine,va avea un viitor in fata.Am fost nevoiti sa ne mutam intr-un orasel ,cu numarul de locuitori,peste 400 cred.Casa noastra este frumoasa,arhitectura deosebita spre deosebire de monumentul de alaturi.Te infioara numai cand te uiti la ea.Scuze,am uitat sa va spun cum arat.Dar nu,nu conteaza.Tot ce conteaza e ca viata mea e plictisitoare si lipsita de orice haz sau adventura.Lucrez pentru o revista.Scriu cate o poveste pe saptamana si le-o trimit.Se castiga bani frumosi din asta.Oricum nu am nici o nevoie de ei momentan atata timp cat contul din banca pe care parintii mei l-au strans nu este golit.Sambata si duminica,cateodata si vinerea,depinde de dispozitia mea cant la restaurantul din oras.Banii cu care esti platit plus cat iti ofera spectatorii.E bine,pentru unul care locuieste cu sora lui.Am visat mereu sa pot face ceva interesant,dar se pare ca norocul nu a fost cu mine.In dragoste am esuat de multe ori.Am avut o iubire,de 3 ani si cateva luni.O chema Romilda,da i se spunea Ronnie.Era frumoasa,daca nu te uitai la limba despicata sau tatuajele si piercingurile ei.Visez la o fata cu parul roscat,frumoasa.Sau chiar una bruneta.Imi place Japonia si ador benzile desenate,si filmele de copii.Stiu,stiu o sa ma consideri prea imatur pentru 25 de ani,da asta sunt eu.In fine,sa ne intoarcem la ziua de azi.Dupa o gramada de zbierete,cu mi-e foame,mi-e foame.ma duc si imi iau geaca,plecand cu Emily la cumparaturi.
Sus In jos
Iris
Admin
Admin
Iris


Numarul mesajelor : 652
Puncte : 998
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 97
Localizare : So Far Away

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeSam Iul 25, 2009 9:43 pm

next ! Arrow imi place ficul Surprised
Sus In jos
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 5:15 pm

nextuu

deci cum e un forum fan fic sper sa nu deranjeaza pe nimeni ca n-am pus +18
e un cuvant pervers pe aici
=))

*
Dimineata a decurs exact cum ma asteptam.M-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare,indreptandu-ma spre camera fratelui meu.Nu stiam cum va reactiona.Am intrat.Camera,era exact cum ma asteptam.Dezordonata,cu hainele aruncate peste tot,o gramada de postere pe pereti si pe usa.

I-am deschid geamul,lasand aerul rece sa patrunda.M-am asezat pe marginea patului.Dormea ca un copil mic.Avea o pereche de boxeri pe el,si un tricou negru.M-am intins langa el,exact cum faceam cand eram mai mica si mama ma punea sa am grija de el.

I-am trecut mana prin parul de un saten deschis.A mormait,si s-a intors pe o parte.M-am ridicat si am inceput sa il zgaltai usor.Nu dadea semne ca ar vrea sa se trezeasca.
Am aruncat o privire prin camera.Am ramas cu ochii pe o vaza cu flori,plina cu apa.Floarea,insa era ofilita.

M-am dus si am luat-o.M-am oprit asupra capului lui si am varsat toata apa.Impactul a fost imediat.S-a trezind,dandu-si parul la o parte.Era ud.Am inceput sa rad usor,iar el m-a privit cu o spranceana ridicata.
-Ce pula mea vrei?
-Asa vorbesti tu cu sora ta?am spus aruncandu-I un prosop.Vrea sa vorbim,am continuat asezandu-ma langa el.
-Despre ce?a intrebat fara nici un semn ca iar pasa,ridicandu-se din pat.

Mi-am luat aer in piept,si l-am invitat in bucatarie,unde ii pregatisem micul dejun mai devreme.S-a asezat la masa,mancand cu pofta din clatitele cu sirop de capsuni.
-Si desp` c`ai vrea sa vobim? a spus abea cu gura plina.
M-am asezat la masa,impreunandu-mi mainile si batand din picior ritmat.Stiam ca va refuza,va incepe sa tipe si vom ajunge la certuri.

-Dupa cum stii,noi avem o casa.As vrea sa locuim acolo vara asta.Eu mi-am luat deja concediu,si sunt dispusa sa fac ce au vrut parintii mei.
M-a privit timp de cateva minute.Imi era frica de cea ce va spune.
-Atunci iti urez distractie placuta,a spus plecand pe scari.
-Vii cu mine.
-Nu nu vin,a spus inchizandu-se in camera lui.

Dupa jumatate de ora de certuri si negocieri,l-am convins insfarsit.Insa,pentru a merge aveam sa ii indeplinesc cateva conditiii la intoarcere,pe care le-am acceptat cu greu.Ne-am facut bagajele si ne-am urcat in masina.
Drumul nu a fost rau,inafara faptului ca Zac a ascultat niste melodii oribile,ce pur si simplu iti zgariau creierii.

Am intrat in oras.Parea tacut,cu case dragute.In spate se vedeau muntii,ce inca mai aveau zapada pe varfuri.O adiere placuta a trecut prin parul meu,ciufulindu-l.M-am uitat la strada.Trebuia sa caut strada 15,casa 46.
Usor de zis,greu de facut.Am ajuns la strada 13,apoi au urmat inca 2 strazi.
-Numarul 46..
Am oprit masina coborand.In fata mea se afla o casa care la prima vedere parea bantuita.Geamurile erau sparte,aspectul era neingrijit.Alee era plina cu frunze ofilite,ale copacilor goi.Florile erau si ele,la randul lor,ofilite.
-Cred ca glumesti,am spus dandu-ma jos din masina,fiind urmata de Zac.
-O my fuckin` god,e tare,a exclamat acesta!


**

Dimineata a fost total obisnuita pentru mine.
M-am trezit pentru ai prepara lui Emily mancarea.Aceasta a coborat somnoroasa.Avea parul ciufulit,un maieu albastru si o pereche de pantaloni scurti.In noptile cu furtuna,doarme adesea langa mine.Chestia asta ma face sa ma simt mult mai protector.
-Buna dimineata,pitic,am spus sarutand-o pe frunte.
-Neata.Ce aveam de mancare?
-Ti-am facut cateva sendwichuri.

Micul dejun a decurs normal,cu cateva glume.Emily a mancat in graba si s-a pregatit sa plece la cursul ei de inot,cu prietenele.
Altii bani in plus,alta distractie.
Eu am stat acasa si m-am plictisit.M-am hotarat sa ies,sa merg sa cumpar florile acelea pentru terasa.Nimic interesant.
M-am intors acasa,trantindu-ma in canapea si butonand telecomanda.Iubitul canal de stiri.Daca nu ar fi existat el,cu siguranta as fi pierdut orice legatura cu lumea mondena.

“Moartea familie Waldorf,ii lasa pe cei doi copii: Blair si Zac,cu o avere uriasa estimata la..”
Snobi,mi-am spus in gand,schimband canalul.Am lasat pe MTV,unde se anunta lansarea unui nou film.Doamne,chiar nu ai la ce te uita la televizor.
Am luat cheile dupa masuta din sufragerie,si am mers afara,la garaj.Aveam de gand sa tai iarba din curte,care din simpla si modesta mea lene crescuse considerabil in ultimul timp.

Mi-am dat tricoul jos si am inceput treaba.In jumatate de ora am oprit masina.
O decapotabila gri opri in fata casei vecine.Cine ar vrea sa locuiasca in casa familiei Addams?m-am intrebat razand.
Din masina a coborat o femeie superba.Avea niste pantaloni stramti,negri de blugi ce ii accentuau,impreuna cu maieu formele.Avea parul saten roscat,si imi parea intr-un fel cunoscuta.Un alt baiat,cu un aspect mai ciufulit a coborat dupa ea.A inceput sa rada,privind casa ce statea in fata lui.Cine nu ar rade?.
Sus In jos
Iris
Admin
Admin
Iris


Numarul mesajelor : 652
Puncte : 998
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 97
Localizare : So Far Away

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeMar Iul 28, 2009 9:20 pm

imi place ficul si partea asta Very Happy next ! Arrow
Sus In jos
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeMar Iul 28, 2009 9:24 pm

E dragutza si partea asta Very Happy astptam next Arrow
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
Iris
Admin
Admin
Iris


Numarul mesajelor : 652
Puncte : 998
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 97
Localizare : So Far Away

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeSam Aug 08, 2009 11:20 pm

a trecut o saptamana si nu ai pus next
s-ar putea sa iti fie inchis ficul, citeste regulile !
Sus In jos
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeSam Aug 08, 2009 11:26 pm

sorry dar ma apucasem azi sa scriu ceva
insa am niste probleme
promit ca incerc sa pun maine
Sus In jos
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeSam Aug 08, 2009 11:27 pm

ok, dar ai grija...si noi am facut asa..
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 6:09 am

bun
deci sorry de intarziere
sper sa intelegeti

intru foarte rar deoarece sunt inscrisa pe 12 forumuri
dintre care pe 4 se poasteaza ca naiba
scriu la 5 ficuri momentan
sunt in 3 role playuri
vi se pare ca ma descurc..va zic eu ca nu..am sa mai renunt de ele..sa vad..pe 4 nu se prea posteaza..raman la 8..da tot e greu
apoo vine faza cu calcu
nu pot sa stau toata ziua
as rugao pe irina sa scrie pentru mine
well nu stiu de ce nu intra

deiu nu poate
andu scrie diferit
cat despre denu..mie rusine sa o rog..nu are timp saraca,..

vine un next mic si sorry de multele intarzieri


*
Bun,sa recapitulam.
Parintii si bunici mei au murit.Am suportat atatea,.Aflu ca avem o casa.Ajung acolo.Si surpriza: in fata mea casa familiei Addams.
Ce e asta?Ce vrea sa fie.
-Poate ca am gresit adresa?intreba Zac,scarpinandu-se la ceafa.
-Nu Zac,sunt convinsa ca asta e.
Ma uit in jur.Cartierul e obisnuit.Case este tot,peluze frumos amenajate,tot tacamul.Si casa asta?Ce cauta aici?
Nu se ingrozesc copii din vecini de ea?

Casa alaturata e obisnuita.Un tip sexy,cu abdomenu descoperit ma priveste razand.Ma indrept spre Zac,ii cer cheile si ma pregatesc sa intru.Deschid incet usa.Aprind lumina.Casa e splendida.Cel putin in interior.Frumos mobilata,spatioasa.Zac intra dupa mine si ramane si el cu gura cascata.Se uita in jur,si parca nu ii vine sa creada.

-Ahhhh!!!ce e asta???tip ingrozita si fug cat ma tin picioarele.Tipul de la casa alaturata soseste si el si ma intreba daca totul e ok.
-Linistete,imi spune Zac.Era doar un gandac.

Rasuflu linistita si ii intend mana vecinului:
-Blair.


**
Tipa se mira cateva secunde.Face cateva piruete ,se invarte.Hei tanti,nu te da mare si pe aici,imi vine sa strig.
Continui munca.Emily se zareste pe drum.Porbabil a terminat.Mi-am jurat mereu ca voi avea grija de ea,insa in viata mea ar mai putea intra si o alta persoana.Probabil,o iubita,gandesc si rad in sinea mea.

Si-a facut curaj.A luat cheile si a descuiat casa.A ramas mirata.Cine stie ce o fi in casa.Bogatie,probabil.Fratele ei,cu un aspect de rocker,intra dupa ea.Imi place baiatul,seamana cu mine.

Nu stau mult,caci imediat se aude un tipat.Alerg repede spre ei.S-a speriat de un gandac.Spre mirarea mea,se prezinta.Intind mana si spun:
-Chad.
Sus In jos
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 2:54 pm

super mishto partea asta, hai cu nextul Arrow
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
Iris
Admin
Admin
Iris


Numarul mesajelor : 652
Puncte : 998
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 97
Localizare : So Far Away

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 4:14 pm

Imi place si partea asta Smile Pana acum ficul e OK, deci... vrem Next ! Arrow
Sus In jos
bittersweet.<3
Writer
Writer
bittersweet.<3


Numarul mesajelor : 754
Puncte : 1171
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 29
Localizare : Boulevard Of Broken Dreams:X

Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 6:44 pm

nextu nici nu stiu cand o s ail scriu credeti-ma
am zis motivelke
l-as ruga pe andu sa il scrie el
da bai frate si ala are ficuri si proze si etc
daca nu reusesc il trimit la arhiva si il scot cand am next:(
Sus In jos
Continut sponsorizat





Time and life Empty
MesajSubiect: Re: Time and life   Time and life Icon_minitime

Sus In jos
 
Time and life
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» This is my life
» Emma and her life!.
» It`s another stupid story about life.
» Life found in a closet
» I want my life back to normal...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan-Fic-Mania :: Arhiva :: Arhiva-
Mergi direct la: