Fan-Fic-Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fan-Fic-Mania

Forumul iubitorilor de fan fiction.
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ne-am mutat ! Noul forum este http://fanfictionworld.forumstory.org/index.htm Speram sa va inregistrati si acolo :]
Cine este conectat?
În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 54, Dum Oct 06, 2024 5:59 am
Ultimele subiecte
» FORUMUL S-A MUTAT.
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Oct 13, 2010 11:20 pm Scris de Dari

» Ochii inchisi
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 10:15 pm Scris de Shuiro

» ~~Bancuri~~
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 10:13 pm Scris de Shuiro

» Justin Bieber
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 2:36 pm Scris de ramonik_elena

» My creations x.X.Please don`t be scared.
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 11:32 pm Scris de Shuiro

» Nyappyfan^^
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 11:23 pm Scris de Shuiro

» The Vampire Diaries
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Iun 21, 2010 6:20 pm Scris de bittersweet.<3

» Mediile anuale
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 12:53 am Scris de Johanna

» Zack & Cody "Ce viata minunata!"
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeSam Iun 05, 2010 11:54 pm Scris de Shuiro

Parteneri
Wish Animals Spitalul in care am atins Nirvana[+18] 2954zfc Spitalul in care am atins Nirvana[+18] 2445rue Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Juv5ev
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] 2ldhlro
Top postatori
Dari
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
bittersweet.<3
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
Iris
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
Izzie
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
Shuiro
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
Melcu'
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
Puppet
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
Oany
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
S K I Z O
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 
ღAnnieღ
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_lcapSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Voting_barSpitalul in care am atins Nirvana[+18] Vote_rcap 

 

 Spitalul in care am atins Nirvana[+18]

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 3:18 am

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Zkfofq

19 martie 1915
Draga jurnalule,
Simnt ca se aproprie sfarsitul.Poate sunt cam tanara doar am 19 ani…
Razboiul este inca in desfasurare.Astazi pe frontul din Flandra germanii flosesc un atac cu gaze asfixiante.Totul este din ce in ce mai rau.
Aici la spitalul Heilig-Geist am fost adusa in urma cu 3 zile.Doctorul nu mi-a dat nicio sansa cu toate ca Denisee imi zice sa lupt pentru viata mea, pur si simplu nu mai am putere.Ma rog sa mai prind rasaritul inca o data, sa mor cu inima impacata.
“Doctore“ se auzi o voce disperata.
“Ma scuzati dar am o consulatie de facut“
“Puteti macar sa nu mai evitati subiectul si sa-mi spuneti adevarul , fiti barbat, ce naiba?“

Certificat de deces:

Nume: Kristen Mons

Cauza:Tumoare cerebrala

Varsta:16 ani


------------------------

Personaje:
Kristen
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] 2q0qee8
Edward
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Am8w9c
Amy(Numele este pura cincidenta , nu are legatura cu numele vedetei)
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] 2a4qpsj
Drew
Spitalul in care am atins Nirvana[+18] 244zgg9



Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 3:25 am

e e e e e cu Axl<333
Imi place pune next Very Happy
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 6:25 pm

Prologul este genial, imi place foarte mult.
Pune nextul, te rog.
Razz cheers
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 6:35 pm

"Raspunde cineva la telefon?"
Taraitul telefonului ma enerva din ce in ce mai tare , iar tatal meu nu vroia sa raspunda.Mi-am indreptat mana mea firava spre obiectul iritanant care imi invaluia trupul cu o boare de neliniste.
"Aloo"
"Pisi , sunt eu"
Ma cuprinde un val de frica si scap receptorul din mana.
"Alo , Alo ce ai patit?"
Vocea ei ma dristugea psihic . Nu pot trai din prisma unei amintiri.Buzele mi s-au inclestat , iar genunchii mi s-au inmuiat , lasandu-ma doar cu sentimentul terifiant ca vreu sa tip dar nu pot.
Mi-am intins mana osoasa , colorata in alb de jumatate me britanica.
Am format numarul lui Drew cu speranta ca voi putea dormi la ea in acea noapte.
"Nu stiu ce sa zic . Daca vine la mine acasa , eu inca tin la viata mea"mi-a spus ea cu o usoara timiditate in voce.
"Te rog . Sti ca daca sunt intr-un loc strain nu apare niciodata"tonul meu devenea din ce in ce mai umilit de situatia in care ma aflam.
"Bine , dar incearca sa n-o sperii pe mama din nou. Si te rog sa nu mai aduci cartea negra"
Eram surprinsa de usurinta cu care iubita mea ceda din nou pentru mine , punandu-si toata familia in pericol doar pentru a ma proteja.
Dupa ce am continuat discuta cu Drew am plasat receptorul la locul lui si mi-am indreptat pasii marunti spre camera fratelui meu.
"Ce faci aici?"ma intreaba el pe un ton nemaintalnit de sever
"Am nevoie de ajutor , ma poseda din ce in ce mai mult"
"Dar Amy , credeam ca ti-a trecut , ca ai indepartat-o"
"Asta am crezut si eu pana seara trecuta cand mi s-a aratat din nou"
Se uita indelung la mine , dar ramasese fara cuvinte , vroia sa-si ceara scuze , dar nu putea , pentru ca nu era vina lui.
L-am lasat sa zaca in tacerea claustrofoba creata de socul intamplarii.
Mi-am continuat drumul spre casa prietenului meu cel mai bun Harry . Ajunsa acolo acesta m-a primit in casa si mi-a oferit foarte politicos un joint , pe care nu l-am putut fuma decat un sfert.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
Dari
Admin
Admin
Dari


Numarul mesajelor : 1071
Puncte : 1267
Reputatie : 10
Data de inscriere : 16/07/2009
Varsta : 28
Localizare : Bacau

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 6:47 pm

Imi place nextul asta.
L-am citit de 2 ori ca sa il inteleg :">.
Oricum, la prima vedere e super.
Hai repede cu next.
Sus In jos
https://fan-fic.forumgratuit.ro
ღAnnieღ
Boboc
Boboc
ღAnnieღ


Numarul mesajelor : 177
Puncte : 191
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/08/2009
Localizare : Ploiesti

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 8:24 pm

AAA,e super, il ador!
Sa mai pui!
Chiar sunt interesata daca ii va fi mai bn la drew....si apropo,nici eu nu am inteles ficu de prima data dar apoi a fost mult mai bn!
NEXT CAT MAI REPEDE...
Sus In jos
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 1:43 am

Hm, cam complicat acest next.
Daca am inteles bine, Kristen era sora / prietena poate a lui Amy. Si aceasta ii cere ajutorul lui Drw, dar totusi merge la Harry.
Citat :
Eram surprinsa de usurinta cu care iubita mea ceda din nou
Adica, ... iubita sau prietena ei ?... Question
Nu mi-a placut ca fratele ei s-a purtat asa de rece cu ea...
Si spiritul o poseda ? Adica, numai ea auzise acel tarait de telefon, caci era in mintea ei ?...
Eu asa am inteles.
Next ca sa ma lamuresc.
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 1:49 am

1.Taraitul era pe bune
2.Drew e iubita ei (e bisexuala)
3.In drumul spre Drew s-a oprit la Harry care-i era cel mai bun prieten


"Crezi ca poti continua asa ?"stiu ca nici el nu ma vroia in preajma , tuturor le era frica
"Nu conteaza ce pot sau ce vreau.Oricum ma duc in vizita la Dalif cu Edward"
"Care ar fi diferenta?Nu cred ca poti scapa asa de usor"atmosfera devenea din ce in ce mai tensionata.
"Nu , dar voi veti scapa."
Vorbele mi-au fost intrerupte de impertinenta surori lui , Margaret."De ce crezi ca esti mai buna decat toti.Niciodata nu ai putut sa-ti evaluezi puterile"
"Ignoranta cu care privesti situatia justifica pana si modul tau de a te imbraca"grozav , acum ma luam de un copil de 13 ani .
"Margaret , treci acum in camera ta."Harry tipase la surioara lui doar din cauza mea .Nu-mi vine sa cred , acum ditrugeam si viata altora, nu doar pe a mea.
Mi-am continuat drumul spre casa lui Drew stingandu-mi jointu si punandu-l intr-un servetel.
In drumul meu am avuta reactia mea faimoasa , criza de nervi . Am inceput sa tip si sa lovesc trecatorii .Chiar si batrani neajutorati care-si tineau cu mana lor zbarcita inocentii nepoti.
Mi-am amintit moarte clinica pe care o avusesem la varta de 16 ani.Totul parea a fi atat de frumos , atunci mi-am detasat corpul de toate dezamagirile pamantesti , dar nu mi-a fost dat sa sfarsesc atunci , pentru ca o fata blonda , inalta , pe numele ei Kristen m-a apucat de mana si m-a condus in afara tunelului ce parea a fi sfarsitul durerilor mele.Au trecut 3 ani de atunci , si inca ma gandesc ca ar fi fost mult mai frumos sa se fi sfarsit totul , sa pot avea grija de sufletele celor inocenti , nu sa-i ranesc si sa le ingreunez viata cu problemele mele , asa cum fac acum.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 1:54 am

Citat :
"Ignoranta cu care privesti situatia justifica pana si modul tau de a te imbraca"grozav , acum ma luam de un copil de 13 ani .
Bine ca si-a dat seama...Razz
Citat :
In drumul meu am avuta reactia mea faimoasa , criza de nervi . Am inceput sa tip si sa lovesc trecatorii .Chiar si batrani neajutorati care-si tineau cu mana lor zbarcita inocentii nepoti.
Hopaa... Neutral Shocked
Kirsten a ajutat-o sa se intoarca si spiritul ei a ramas cu ea ?...
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 2:14 am

Amy a avut o moarte clinica si atunci s-a intalnit cu Kristen
Si nu stiu cati vor sesiza , asa ca trebuie sa va atrag atentia asupra cifrelor:
1.Kristen a murit la 16 ani crezand ca are 19.
2.Amy a avut o moarte clinica la 16 ani , iar acum are 19.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 12:41 am

Seara la Drew a decurs normal.Cu trupurile noastre care se contopeau in saruturi patimase , dar totusi inocente.In aceea noapte mi-am adus aminte de mirosul pieli ei.Nu stiam atunci cat de mult imi va lipsi , dar presimteam.Asa ca am stat treaza toata noaptea privind-o cum doarme cu capul sprijinit pe sanii mei.
Nu ii spusesm inca ca vreau sa plec.Stiam ca reactia ei nu va fi tocmai una ortodoxa.In acesta circumstanta simteam ironia situatiei.Eu , fata bruneta , cu ochi verzi lipsiti de viata , ce adesea ramaneau tintiti in gol , eu prezenta monotona , cu nimic diferita de a altora o paraseam pe zeita cu ochi albastrii si par roscat , deobicei aranjat in valuri , pe ea , pe fata care m-a invatat ce e iubirea si mi s-a oferit intr-u totul , trup si suflet.Iar eu o paraseam pe finta aceasta deosebita.
"Plec"cuvantul meu aparent simplu , dar totusi complex in intelesuri a fost soapta cu care am trezit-o din sentimentul de amorteala ce durase aproape timp de 3 ore.
"Ce?"a venit raspunsul ei prompt.
"Plec la Dalif maine"am raspuns intimidata de intrebarea ei.
"Asta e raspunsul tau mereu , nu?Sa fugi , sa ma lasi aici , sa sufar de dorul tau"spunand aceste cuvinte a izbucnit in plans
As fi vrut sa pot spune ceva , dar a continuat sa tipe la mine.
"Tu nu vezi cat de mult tin la tine , ca nu po trai fara tine?"ma socau cuvintele pe care le scotea.Cuma adica "nu pot trai fara tine" ?Ea era zeita si eu slimpa servitoare , putea oricand sa-si gaseasca pe altcineva , insa eu nu.
"Te rog..."plangeam , plangeam cu adevarat.
"Ce ma rogi?Ce?"tipa foarte tare
Mi-am sculat trupul gol din pat si l-am indreptat spre lucrurile mele unde am inceput a ma imbrac.
Ea nu mai spunea nimic.Stia ca prin aceeasi suferinta trecem amandoua.
"Vi diseara la Harry?"cum am putut sa spun asta , ipocrizimea mea mai putea continua , oare eram in halu asta de jigodie?
"Poate"a venit raspunsul ei , abordand tonul meu detasat de orice problema.
Felul in care mi-a raspuns m-a socat.Mi-a arta felul meu de a fi.Eram ultima scursura a societatii.
Am plecat de la Drew cu un gust amar intiparit pe buze.Afara ploua , asa ca l-am sunat pe Edward sa vina sa ma ia.
In mod normal imi placea ploaia, dar acum n-as fi suportat ca ea sa-mi spele urmele lasate de buzele fetei pe corpul meu firav.
"Deci , esti pregatita sa pleci?"m-a intrebat fratimiu pentru a sparge tacerea bolnavicioasa in care ne afundasem timp de zece minute.
"Tu esti?"am incercat eu sa evit raspunsul negativ pe care ar fi urmat sa-l dau.
Nu a raspuns.Stiam ca nici el nu avea curajul sa spuna "nu".
Singurul lucru bun in plecarea aceasta era faptul ca eram impreuna.Pe fratele meu il iubeam chiar mai mult decat pe Drew , daca acest lucru era posibil.
"Apropo , vezi ca tata a plecat ieri noapte cu Karmin la munte"
Nu puteam sa cred ca tatal meu va lipsi de la aeroport in ziua plecarii celor doi copii ai lui pentru a fi cu vaca aceea materialista , care nu trecuse inca de faza adolescentei.
Ajuns in fata casei Edward a iesit din masina a dat ocol acesteia si mi-a decshis portiera pentru a putea iesi.
Urcand treptele casei mele am observat urmele de sange imprimate pe peretii galbejiti , patati de trecerea timpului.Acele urme persistente erau amintirle unei vechi incercari se sinucidere , care insa nu reusise.
Imi aduc aminte , era 17 octombrie 2006 , prima oara cand o vazusem , era chiar ziua dinainte aniversarii zilei in care m-am nascut.Cand am zarit-o in imaginatia mea mi-a parut a fi un suflet bun completat de o frumusete trupeasca nemaintalnita.Dar apoi mi-am dat seama de adevarata ei fire si am incercat sa ma sinucid , insa Edward m-a gasit pe scari intr-o balta de sange si a sunat la salvare , atunci am intrat in moarte clinica si am inteles cu adevarat aura acestei finte deosebite prin natura ai.
Iesind din momentul amintirilor m-am indreptat spre camera mea si am inceput sa impachetez.
-----------------------------------------------
Seara am mers la petrecerea lui Harry , sperand insa ca Drew sa se fi hotarat sa nu vina.Dar spre dezamagirea mea ea era deja acolo.Afundata in ipocrizimea mea m-a dus si-am srutat-o.Era mai mult un sarut amplasat pe puzele ei in batjocora.Eram o vaca ca deobicei , ma razbunam pe cei pe care-i parseam , pentru ca nu puteam suporta viata fara ea.
Simtindu-i lacrima cristalina alunecand de pe obrazul ei pe al meu , trupul mi-a fost invaluit cu un sentiment de satisfactie.
"Te iubesc"mi-a soptit ea la ureche ferindu-si parca cuvintele de bestile orgoliose aflate peste tot in acea camera , ce vroiau sa ne vada suferind , doar din cauza orientarilor noastre sexuale.Cuvintele ei nu mi-au provocat tristete cum faceau deobicei , ci mi-au creeat in minte o imagine erotica in care protagonistele eram noi doua.
Nu m-am mai putu uiata la ea , asa ca l-am urmat pe Harry spre camera lui , unde imaginea din capul meu , mi-a fost reecreata numai ca de acesta data Drew era inlocuita de Harry.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 11:14 pm

M-a intristat dialogul dintre fete.
N-am inteles de ce mai erua inca urma de sange pe peretii casei.
Mama ei murise ?
Normal ca-si iubea fratele mai mult decat iubita.
Dar Drew stia c-o inseala cu Harry ? Nu se supara ?...
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 1:42 am

va avertizaz:ficul e facut pe vremea cand eram innebunita de tokio hotel

A doua zi dimineata am ajuns la aeroport.Acolo ne-am urcat in avionul ce avea sa ne lasa pe tarmul fagaduintei , acasa la bunica noastra , in Germania.
"Copii , ce dor mi-a fost de voi"ne-a intampinat Dalif pe aeroportul Schonefeld din Berlin."
Am urcat in vechea si prima mea masina , un BMW M6 Cabrio.In drumul nostru spre casa bunicii ,Edward nu facut altceva decat sa critice modul meu de a conduce , spunand ca pana si un magar cu trei picioare ar putea conduce mai bine dacat mine.
Ajunsa in fata casei mi-am continuat drumul spre camera veche a mamei.Acolo sentimentul de tristete m-a invaluit profund.Parca imi era dor de ea si de toate mizerile pe care sotul ei mi le facea.
Mama murise in urma cu cinci ani , iar apoi eu a trebuit sa ma mut cu tatal si cu fratele meu in casa acestora din Londra.Atunci am inceput sa traiesc o viata total diferita decat cea pe care o duceam acasa.Aveam voie sa beau , sa fumez , sa vin dimineata acasa dupa o noapte de betie si cel mai important , aveam acces deplin la averea tatalui meu , unii oamnei nici nu vazusera atati bani in intreaga lor viata cat cheltuisem eu pe distractii trecatoare.In shimb in casa mamei mele nu aveam voie sa ma ating nici de bere , nici de tigari , iar daca depaseam ora de venit acsa , care era zece , acesta se facea foc si para si mai eram si pedepsita , lucru ce nu mi se intamplase niciodata de cand stateam la tata.In plus alocatia mea era de 50 de euro pe luna.

Am inceput sa cotrobaiesc prin lucrurile mamei mele , sperand sa pot gasi ceva interesant.Cautarea mea nu fusese in zadar , deorece gasisem un vechi album in care erau poze cu ea si cu tata.Pe atunci el inca mai canta intr-o trupa de rock , imi puteam da seama de aceasta dupa pletele ondulate si murdare care le purta grele pe umerii acoperiti de geaca de piele.
A doua zi am plecat la vechea mea prietena Grett.Ea locuia intr-un cartier marginas , intr-un bloc scorojit de trecerea timpului.Grett era o fata la vreun metru 69 , cu par scurt , negru si mai mereu murdar.Hainele acesteia erau chiar mai ciudate decat ale mele , purta aproape numai negru , cateodata mai purta si grena.Cu toate ca amnadoua ascultam rock , ea avea usturi destul de ciudate , asculta trupe de baieti nou aparute , ba daca imi aduc aminte bine una dintre ele se numea Tokio Hotel. Insa eu ascultam trupe relatic vechi ca Guns N' Roses , AC/DC , Aerosmith , dar trupa cu cea mai scurta istorie era Disturbed pe care o ascultam aproape mereu.
"Care mai iti este viata"m-a intrebat ea jucandu-se cu degetele ei ,cu unghile vopsite in negru.
"Pai............acum sunt singura si sunt in cautare de noi aventuri"
In cartierul ei era un mare centru comercial asa ca am facut ce stiam eu mai bine , i-am cheltuit banii tatalui meu.
"Auzi !?Vrei sa mergem la un concert poimaine , ca Marie nu mai vine si am un bilet in plus?"
"Desigur , cine canta?"
"Tokio Hotel"fata ei s-a schimbat radical cand a pronuntat cele doua cuvinte pe care stia ca nu prea le agreez.
"Sigur , de ce nu?"nu obisnuiam sa judec trupele dupa aparente asa ca am acceptat gandindu-ma ca cu tonele de fani pe care le au ar trebui sa fie ceva de capul lor.
---------------------------------
"Nu aveti voie cu umbrela"i se adresa gorila ce pazea intrarea concertului unei mame care venise cu fata ei de vreo 13 anisori
"WoW....nu am crezut ca la concertul unei trupe rock pot veni atat de multe fete cuprinse intre varsta de 10 si 20 de ani"am afirmat eu fiind surprinsa de copilele ce ma inconjurau si de felul in care toate erau machiate cu excesiv de mult negru.
"Astepta sa inceapa "
Au trecut 30 de minute si trupa a pasit pe scena.Nu mi se parea nimic special la ei , pareau a fi lipsiti de gratie , coafurile lor erau ciudate.Oricum , o data cu apritia lor mii de tipete au inceput sa rasune din fundul trenului pana in la scena.Multe dintre fetele aflate acolo au inceput sa planga.
Nu pot spune ca dupa 60 de minute petrecute printre multe fete care tipau am devenit o fana a lor.Imi placeau , insa nu ma lasasem coplesita de fetele lor care cu toate ca nu recunosteam , erau perfecte.
Au mai trecut vreo trei ore si am mers cu Grett la o petrecere data de un fanclub local.Cum am intrat am fost informata ca presedinta clubului avea sa ne faca o surpriza.
"Frateeeeeeeeeeeeeeee"s-a auzit urletul Grettei
Pe podiumul aflat in mijlocul scenei au aparut cei 4 baieti pe care-i vazusem in urma cu trei ore pe o scena , cantand.
Au spus vreo cinci cuvinte prin care ne multumeau pentru tot sprijinu si iubire pe care le-o ofeream , iar apoi fiecare si-au croit drum prin multimea de fete pentru a putea discuta cu cat mai multe.
Nu stiu de ce sau cum , dar am inaintat spre baiatul ce purta haine lalai si l-am intrebat cum il cheama.Toata lumea ce ma inconjura a inceput sa rada , dar eu , in naivitateam mea intelegeam gestul ca pe unul politicos.
"Tom!Dar pe tine?"m-a intrebat el putin amuzat de situatie
"Amy"m-am uitat cu ochiii invaluiti in speranta.Presupun ca a oservat acest lucru , deoarece s-a indreptat spre usa si mi-a facut cu ochiul, sugerandu-mi sa vin si eu.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeDum Feb 14, 2010 11:23 pm

Nu-mi plac Tokio Hotel.
Mi-a placut descrierea calatoriei pana la bunica ei, faza cu pozele parintilor, mai ales imaginea tatalui ei-rocker.Razz
Grett pare cam emo, dar e fan Tokio Hotel, da.
Descriere buna a concertului.
Imi place ca Tom i-a acordat atentia lui. Sunt curioasa ce vor discuta.
Next.

PS. Te astept la ficul meu.Smile
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 3:43 am

"Deci...?Tu chiar nu sti cine suntem"intreba el intr-un mod extrem de arogant
"Nu , de ce ?Ar fi trebuit?"i-am abordat eu tonul
"Atunci ce cauti aici?"
"Am venit cu fica mea in varsta de 12 ani"am rspuns eu fara a-mi clinti niciun muschi al fetei
A inceput sa rada.Era destul de dragut , cum isi misca usor nasul cand radea.
"Am scaaaaaapat!"a venit exclamatia unui baiat inalt si brunet.
"Numele meu este Amy"am spus eu prompt
"Bill , incanta de cunostinta"a spus el intr-un mod timid
"Amy este aici pentru a-si supraveghea fetita de 12 ani"A spus Tom chicotind
Ce-a urmat m-a lasat perplex.Desi Tom radea Bill a luat-o de buna
"WoW, si ea unde e?"a intrebat el putin dezamagit
Atunci eu si Tom am inceput sa radem de nu mai putem.Saracul Bill , Tom a trebuit sa-i explice timp de 5 minute ca era doar o gluma.
Dupa inca vreo 10 minute petrecute cu baietii acestia trebuiau sa intre inapoi in sala pentru a nu-i supara pe fanii ce asteptau autograful lor.
Eu insa am ramas pentru a-mi pune ordine in ganduri.Tom era super amuzant , arata bine si chiar reusam sa ma intelege cu el , insa Bill arata bestial si parea a fi fratele meu pentru ca fiecare cuvant pe care-l incepeam el il termina , si vice versa.
Il placeam foarte tare pe Bill , poate chiar eram indragostita de el , insa ceva ma atragea ca un magnet inspre Tom , ceva despre care nu aveam sa aflu decat mai tarziu.
--------
"Deci , iti place de el?"mi-a spus o voce misterioasa cand am ajuns inapoi acasa
"Te rog , lasa-ma in pace"am inplorat-o eu
"Uite , cum facem , tu te cuplezi cu cel dragut , iar eu te las in pace pentru o vreme"mi-a spus ea razand
"De ce trebuie sa fac un pact cu tine?Nu ma poti lasa singura fara sa fac nimic pentru tine?"
Nu mi-a mai raspuns , m-a lasat sa ma sufoc in vinovatia mea.Oricum amandoua stiam ca voi ceda si o voi face.
Mi-am pus repde geaca de piele si am iesit pe usa , continundu-mi drumul spre hotelul Park Inn.
Cand am ajuns in Alexanderplatz , unde era situat hotelul mi-am luat telefonul din buzunarul gecii si am apelat primul numar din agneda.
"Sunt in fata hotelului"am spus eu
"Cobor imediat"s-a auzit vocea apelatului
Cred ca am asteptat vreo 15 minute intr-o ploaie torentiala.
"Scuze , dar a trebuit sa le spun celorlati ca ma duc intr-un bar si mi-a luat ceva pana i-am convins"s-a scuzat el
"Vreau sa-ti spun ceva"
"Nu aici , ca-i frig , hai la un restaurant"
Nu imi convenea ca el nu vroia sa se bucure de ploaie alaturi de mine.Dar oricum mai bine ca puteam amana momentul adevarului.
"Uite , acesta este locul"mi-a spus el , dupa vreo 20 de minute de mers cu masina
"De ce ne ascundem?"
"Nu este momentul potrivit ca sa ocupam prima pagina din ziar cu titlu "Tom Kaulitz a fost vazut in compania unei superbe brunete"mi-a spus el pe un ton amuzat
"Aaaaaaaa , inteleg.Ok"
Am intrat in restauant si ne-am asezat la o masa situata langa geam.
"Auzi, ce vroiai sa-mi spui?"m-a intrebat el
Sa-i spun ca-l plac , nu nici eu nu eram atat de proasta.Oricum tot trebuia sa joc dupa cum imi spunea Kristen , deoarece imi putea oferi cel mai d epret lucru , libertatea.Deci trebuia sa ma cuplez cu Tom pentru ca ea sa-mi ofere putina libertate.
"Sti , ...... , nu conteza , oricum eu vroiam sa -ti spun ca te plac si ca as vrea sa ne mai intalnim"mi-a spus el mai mult in soapta
"Ar fi bine"a venit raspunsul meu prompt , dar lipsit de seminificatie
Am stat in restaurant vreo 2 ore , dupa care Tom a platit nota si m-a dus cu masina pana in fata casei mele.
"Pe maine"mi-a soptit el
"Pa"
Am urcat scarile casei.Si nu mare mi-a fost mirarea ca ajunsa sus am fost intampinata de o voce familiara.
"Undea-i fost?"m-a intrebat Edward
"De cand te interseaza pe tine?"
"Pai , ar fi bine sa sti ca a venit tata si n-a fost pre incantat can d a aflat ca tu hoinaresti la ora 2 dimineata intr-un oras atat de mare ca Berlinul , mai ales dupa ce ti s-a intamplat acum 2 luni"mi-a spus el foarte arogant
"Si unde-i acum?"am intrebat
"E in camera mamei , dar nu-ti fa griji ca te-am acoperit eu"
"Si ce vrei pentru asta?"am intrebat eu suspicioasa
"Nimic , deocamdata"
Mi-am indrumat pasii spre vechea camera a mamei.
"Draga mea , ce faci?"m-a intrebat tata de cum m-a vazut
"Bine , am fost cu Grett la un concert"
"Aaaaaaaaaa , Tokio Hotel?"
Cum se facea ca toata planeta , plus tatal meu stia de cei de la Tokio Hotel , mai putin eu.


A doua zi a decurs normal , n-am mai auzit nimic din partea lui Kristen , asa ca m-am hotarat ca sa ies cu Tom fusese chiar o idee inspirata.
"Auzi , cine era tpul de aseara?"m-a intrebat fratimiu la micu dejun
"Aaaaah , un baiat , il cheama Tom"a raspuns eu putin rusinata de situatie
In schimb fratimiu nu mi-a mai spus nimic , m-a privit cu subinteles si m-a lasat sa-mi infulec in liniste clatitele.
Dupa ce am terminat de mancat mi-am auzit telefonul sunand.Frica ma impietrise.Daca era ea , daca imi crease doar falsa senzatie de liniste.Isterizata de melodia enervanta ce se auze am raspuns.
"Cine e ?"am intrebat eu nervoasa
"Sunt eu , Tom!!"mi-a raspuns el timd
"Aaaa Tom , scuze ,am crezut ca esti altcineva.Ce s-a intamplat?"
"Pai e ultima mea noapte in Berlin si speram sa iesi cu mine si baietii in oras"
"Da , sigur.Cand?"
"Pei avand in vedere ca acum e 5 , pai pe la 8 "
WoW era 5?Mereu dormeam mult , dar nici chiar asa.
"Ok, dar unde ne vedem?"am intrebat eu
"Pai te iau eu de acasa "
Mi-am petrecut cele 3 ore in camera pe care o imparteam cu fratele meu gandindu-ma la tot ce mi se intamplase in ultimii 4 ani.Povestea mea nu era una tocmai fericita.La varsta de 15 ani mi-am inceput viata sexuala cu un viol, ceva peste care nu poti trece prea usor.Cu toate ca atunci nu am realizat prea multe din cauza varstei fragede , acum realizam , mai ales ca in urma cu 2 luni incidentul s-a repetat , numai ca acum totul fusese mult mai brutal , la o zi dupa asta am incercat sa ma sinucid , dar din nou persoana pe care o iubeam cel mai mult , fratele meu , m-a salvat.
Soneria telefonului mi-a intrerupt gandurile .
"Sunt in fata casei tale!Vrei sa urc?"m-a intrebat Tom
"Nu stai acolo , ca voi cobora intr-o secuna"
Mi-am puse cizmele si am smuls geaca de piele din cuier si am coborat.
"Buna"l-am salutat eu
"Buna , auzi le voi spune baietilor ca suntem doar prieteni "mi-a spus el ispasit
"Dar Tom , noi chiar suntem doar prieteni"
"Da , ai dreptate"mi-a raspuns el enervat la culme de afirmatia mea
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 11:06 pm

Mi-a placut discutia cu gemenii. Ce copilaros e Bill, si ce serios Tom. Si ea se indragosteste de amandoi ?...Razz Normal ca Tom va fi " alesul " , mai exact, il prefera fratelui sau, caci pare mai matur decat geamanul lui.
Se cupleaza cu Tom ca sa poata fi mai libera ?... Eu cred ca va castiga din relatia asta mult mai mult decat ar putea sa spere.
Violata la 15 ani si violul s-a repetat. Cine era agresorul ?...
Hm, nu cred ca Tom trebuia sa se enerveze de afirmatia ei. Practic, erau in ca prieteni, nu iubiti. Nu inteleg de ce Tom e asa de grabit.
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 11:55 pm

Ajunsi la barul unde trebuiam sa ne intalnim cu baietii , Tom a coborat din masina , iar eu nici nu mi-am putut clinti un deget , ca Bill mi-a deschis portiera.Cand privirea mea a intalnit-o pe a lui mi s-au inmuiat genunchii si pentru cateva secunde nu am putut face nimic.Observand acesta Tom a oftat lung.
"Ai de gand sa isei din masina?"m-a intrebat el
Toata seara am vorbit cu Bill , iar Tom a stat si ne-a privit nervos la culme.
"Si tu ce te ocupi?"m-a intebat Bill
"Pai , nimic special , deabia am terminat liceul acum 2 saptamani.Si in continuare vreau sa dau la Stinte Politice"am raspuns eu
Auzin acestea toti au ramas inmarmuriti , dar nicunul un indraznea sa spuna ceva.
"Si ma mai ocup din cand in cand de vechea mea trupa"am continuat eu
"O trupa?"m-a intrebat Bill uimit
"Da!Cand aveam vreo 14 ani mi-am facut otrupa , dar apoi nu mai aveam timp sa mai cant , asa ca le-am gasit un nou cantaret vocal si eu practic am ramas un fel manager"
"WoW , tare!"a afirmat el
"Voi unde plecat acum ?"
"Pai , continuam turnelul prin Amsterdam , Paris , Londra , Dublin etc."mi-a spus el
Am continuat sa vorbim vrute si nevrute.Sub privirile insistente si aprige ale lui Tom eu glumeam cu Bill , Gustav si Georg.
"Deci tatl tau e Mark?"m-a intrebat Georg uimit
"Da"am raspuns eu timida
"Faimosul cantaret si detinator al casei de discuri "X"?"a continuat el aproape tipand
"DA"
La sfarsitul serii ne-am luat la revedere si ma-m urcat in masina lui Tom , care o data ce a pus cheile in contact a inceput sa goneasca.
"Auzi , daca vrei poti venii cu noi in turneu!"mi spus el uimindu-ma cand am ajuns acasa
"De ce ?"
"Pai avand in vedere inregistrarile facute la casa de discuri a tatalui tau , ma gandesc ca am putea face si noi ceva pentru el!"mi-a spus el nevinovat
"Aaaaaaaa , esti tu sigur ca asta-i singurul motiv?"
"Da , care ar putea fi altul?"
"Pai , cred ca da .Oricum tre' sa vorbesc cu fratimiu daca e ne vedm maine"
"Daca e ne vedem la aeroport la 6 am maine"
"Imi pare rau , dar eu merg cu avionul tatalui meu . E o regula impusa de el"
"Ok , pe maine atunci"si-a luat el la revedere
"Pa"

--------------

Stateam in asternuturile rosiatice si ma gandeam.Nu gaseam nimic frumos in viata mea.Totul era gri , ivaluit in ceata.Nu suportam idea de a sta departe de fratele meu , insa pentru sufletul pustiu invaluit intr-o scoarta de iubire , ce se numea Bill , puteam face orice.Simteam ca aproape cu fiecare cuvant al lui sufletul meu se purifica si ajungea aproape de perfectiunea atinsa de al lui.Dar oare il meritam?Ce mai conta , oricum aveam sa incerc.Singurul lucru pe care-l auzeam in acel moment erau bataile frenetice ale imimii fratelui meu.Stand acolo , pe pietul lui , am inteles ca nu-l meritam , nici pe el , nici pe cei ce inca mai tineau la mine.

"Trebuie sa pleci"m-a trezit Edward din visare
"Unde?Cand?"am intrebat eu nedumerita

Nu puteam face nicio conexiune intre vorbele lui si ceea ce avea sa se intample.Tot ce puteam face era doar sa stau acolo proptita pe pietul lui.Claustrofobia nu imi era straina , o aveam parca in sange.O simteam si in acest moment , peretii violacei ma strangeau , iar patul pe care-l imparteam cu fratele meu , cum nu mai facusem se cand eram mica , se micsora , parca izolandu-ne de restul lumii.
Inmarmurita in scaunul bej , imi aduceam aminte de Drew.O iubisem , dar nu stiam daca inca o faceam.De cand ingerul brunet aterizase in viata mea nu mai puteam sa inteleg sentimentul de iubire.Eram ca o piatra urata ce dorea sa poata merge.Il doream , insa el gandea la fel?Probabil ca nu.Oricum intrebarea cu adevarat apasatoare era daca eu chiar pot distruge aceasta finta , sa o corup ca sa ma iubeasca?Oare aveam de gand sa fac toate acestea?Raspunsul era simplu din punct de vdere practic , insa teoretic nimic nu se lega cap la cap.

Avionul ajunsese pe aeroportul din Amseterdam.

"Lasa-ma sa te ajut"mi-a spus Tom luandu-mi bagajul
"Buna"m-a salutat Bill timid dintr-un colt
"Buna"am raspuns eu
-----------------

Era noapte si ma uitam pe geam.Ma puteam regasi in strazile pustii.In sinceritatea lor muta ma vedeam.Eram fata bruneta, cu ochi verzi , care dorea doar sa se integreze.Asa e , sunt , am fost si voi fi mereu o ciudata.Cu toate ca pentru toata lumea viata mea parea perfecta , adica aveam bani , libertate total si aveam cele mai bune note din toata scoala.Insa la vechea mea scoala eram mereu fata pe care toat lumea o ura.Eram mereu singura , tot ce doream era iubire.De aceea m-am atasat ata de tare de trupa , si mai ales de gemeni.Vedeam salvarea in ochii lor luminosi.Simteam iubirea lor ca pe un nou inceput.
Am iesit din camera si mi-am indreptat pasii spre camera lui Bill.Talpile mi se daplasau incet , urmarind cu atentie unduirile rochitei mele albe.Ajunsa in dreptul usii am ciocanit usor si am intredeschis usa fara a astepta un raspuns.
"Bill , ....... esti aici?"am intrebat eu timid
Nu am primit niciun raspuns , asa ca am intrat fara nicio jena.Fara am gandii mi-am continuat drumul spre un scaun ce avea pe spatrul sau niste haine aruncate.Privirea mi-a napustit asupra unui tricou negru ce era aruncat neglijent pe jos.L-am ridicat si am incercat sa-l miros.Cand am inhalat mirosul afrodisiac emanat de la baza catului tricoului picioare mi s-au inmuiat.In acel creierul mi s-a blocat.Eu chiar credeam ca la cineva iubesti mirosul corpului.Insa acesta nu era doar un miros , era o boare placuta ce se asemana cu odorul unor trandafiri uscati pastrati in jurnalul unei persoane ce se afla in pragul nebuniei.
"Amy !?Ce faci aici?"m-a intrebat Bill uimit cand a iesit din dus
"Eu , aaaaa , ........aaaaaaa , am scris un cantec si as vrea sa-ti expui parerea"
Cuvintele mele pareau lipsite de sens.Adevarul era ca nu scrisesem niciun cantec , insa ce puteam spune??Auzi , eu am venit aici pentru ca te iubesc , si ca o maniaca veritabila am inceput sa-ti adulmec hainele!!Asta era penibil.Dar ce scuza puteam scoate acum??Aveam eu un IQ de geniu , insa sa inventez un cantec pe loc era deja pre greu.ce aveam sa fac......?
"Pai , si unde e?"a intrebat el nedumerit asezandu-se pe pat
Nu intelegeam ce vroia sa zica.Singurul lucru la care ma puteam gandii era cat de sexy arata infasurat in prosopul acela albastrui.
"Amy.......ma auzi?"a continuat el sa vorbeasca fara sa-si dea seama ca nu-l ascultam
Parca din reflex mi-am croit drum spre pat , asezadu-ma pe el.
"Aaaa......l-am uitat la mine in camera........aaaaa.........o sa-l aduc maine"am spus eu inpulsiv realizand ca ma holbam la el cu tricoul inclestat in mainile mele firave
M-am ridicat.Dand sa ies pe usa el m-a oprit.
"Stai , nu pleca"mi spus el inpingandu-ma usor in perete
Am coborat privirea , analizadu-mi cu grija talpile.Dar el a si-a pus mainile pe soldurile mele , apoi eliberandu-si o mana mi-a ridicat barbia.A fost un moment de vreo 5 secunde in care privirile ni s-au intalnit.Si-a coborat din nou mana pe soldul meu si si-a lipit buzele de ale mele.Pentru o secunda m-am simtit ca si atunci cand atingi nirvana , era ciudat deeoarece niciun baiat nu-mi mai crease acel sentiment , singurele care o faceaau erau drogurile.
Sarutul parea sa dureze cateva ore , dar defapt fusese un singur minut.cand ne-am desprins tot ce am putut sa fac a fost sa fug repede pe coridor , si apoi in camera mea.
Pangeam!Tineam tricoul lui pe fata mea si imi revarsam lacrimile in tesatura acestuia.Nu stiu ce ra in capul meu , adica in sfarsit gaseam pe cineva cu care as putea fi fericita si apoi fug ca o disperata si ma ascund.Oare nu eram pregatita inca sa iubesc.
"Uita-te la tine!!Esti patetica"s-a auzit vocea lui Kristen
Era pentru prima oara cand ma bucuram s-o aud.Parca imi lipsise in ultimul timp.Ma simteam intregita cand ea era in preajma si aaaaa.........aaaaaaa terifiata.Adevarul era ca ea mi-a fost mereu aproape cand am avut nevoie de cineva cu care sa vorbesc , insa asta nu insemna ca este o persoana buna.
"Te-a sarutat si tu ai luat-o la fuga ca o isterica"a continuat ea sa-mi reproseze
"Ce vrei de la mine?De ce mereu ma chinui?De ce nu ma poti lasa in pace?"am spus eu printre lacrimi si printre sughituri
"Termina cu tot dramatismul asta.De ce sa te las in pace??Tu nu-ti dai seama ca daca n-as fi eu , tu ai probabil de mult timp moarta?"a spus ea mai mult tipand
"Cum adica?Nu-ti sunt datoare cu nimic.Tu imi esti datoare cu o viata libera"am replicat eu
"Tu chiar crezi ca idiotul de fratitu te-a salvat pentru ca asa a gandit el?Chiar crezi ca dupa ce te-au violat prima data aia ai ramas in viata doar pentru ca le-a fost mila de tine"a continuat ea sa tipe
Nu vroiam sa accept ca ii sunt datoare.O uram mult prea tare ca sa ma pot gandi ca ar trebuii sa-i fiu recunoscatoare.
In seara aceea Kristen n-a mai spus nimic , dar ii simteam prezenta.Stiam ca e acolo si ca intentia ei este de a ma tortura in liniste.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 11:45 pm

Ce bine se intelege cu Bill. Imi place.Smile
Citat :
Nu suportam idea de a sta departe de fratele meu , insa pentru sufletul pustiu invaluit intr-o scoarta de iubire , ce se numea Bill , puteam face orice.Simteam ca aproape cu fiecare cuvant al lui sufletul meu se purifica si ajungea aproape de perfectiunea atinsa de al lui.
Mi-a placut aici. Il iubeste daca-l poate vedea asa. Nu trebuie sa se indoiasca.
Wau, fragmentul acesta de descriere a super tare :
Citat :
Inmarmurita in scaunul bej , imi aduceam aminte de Drew.O iubisem , dar nu stiam daca inca o faceam.De cand ingerul brunet aterizase in viata mea nu mai puteam sa inteleg sentimentul de iubire.Eram ca o piatra urata ce dorea sa poata merge.Il doream , insa el gandea la fel?Probabil ca nu.Oricum intrebarea cu adevarat apasatoare era daca eu chiar pot distruge aceasta finta , sa o corup ca sa ma iubeasca?Oare aveam de gand sa fac toate acestea?Raspunsul era simplu din punct de vdere practic , insa teoretic nimic nu se lega cap la cap.

Eu cred ca si el o iubea. Eu cred ca povestea cu Dew a fost o experienta in viata ei, nu neaparat iubire. Trebuie sa treaca peste ea si sa fie cu Bill.
Citat :
Privirea mi-a napustit
Poftim ?... Hm, am inteles ce-ai vrut sa zici, dar suna putin ciudat.
Citat :
odorul unor trandafiri uscati pastrati in jurnalul unei persoane ce se afla in pragul nebuniei.
I love you
Citat :
"Eu , aaaaa , ........aaaaaaa , am scris un cantec si as vrea sa-ti expui parerea"
Laughing
Ce frumos ai descris scena sarutului. I love you De ce a fugit de el ?... Crying or Very sad Mi-a placut dialogul lor si camera lui Bill, faza cu tricoul.
Adica, Kristen vrea sa zica ca fratele lui Amy o iubea, incest ?....
Next.
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 11:57 pm

Nu e vorba de niciun incest, doar iubire de frate.
Ma bucur ca-ti place.
Partea aceea cu m-am napustit nu stiu ce-am vrut sa spun si mi-e lene sa citesc, ca ficu l-am scris acum un an.
BTW scuze de greselile de otografie Wink



Au urmat 2 zile in care nu am reusit sa-i adresez nicio privire lui Bill , insa ii simteam privirea lui atintita asupra mea.Incercase de mai multe ori sa vorbeasca cu mine , dar eu il refuzasem , stiind ca nu aveam niciun mod de a-mi motiva reactia.Nici macar eu nu stiam de ce avusesem acea reactie.
"Amy , astepta"m-a striga Tom pe holul hotelului
"Ce vrei?"am intrebat eu enervata
"Ce s-a intamplat intre tine si Bill?Adica pana acum ar fi trebuit sa fi vorbit cel putin cateva ore , iar nici macar nu te uiti la el"
"Ce vrei sa spui?Singurul lucru pentru care nu am mai vorbit cu Bill a fost pentru ca n-am avut timp.Adica sti si tu , au fost vreo trei sedinte foto si un interviu.Ce , crezi ca un om le poate face pe toate"am raspuns eu indignata
Vazand ca nu o mai poate scoate la capat cu mine a abandonat.Insa m-a invitat la cina in seara aceea.
Stateam in camera mea si reflectam asupra evenimentelor ce s-ar putea produce in acea seara.Daca si Tom incerca sa se dea lamine , ce aveam sa fac.Puteam oare sa fug din nou?Nu , sigur ca nu.Se par ca pana acum Bill avusese bunul simt si nu spusese nimic , dar oare Tom avea sa faca acelasi lucru?Acesta era lucrul de care ma temeam cel mai mult.De data aceasta mi-as fi dorit sa o am pe Kristen langa mine , pana la urma ea ma ajuta de fiecare data cu sfaturi , cu toate ca pe moment nu intelegeam nimc din ce zice si credeam ca doar vrea sa ma fac sa sufar , apoi gandindu-ma mult la vorbele ei aflam adevaratul inteles.
Oare ma inselasem , oare Tom nu era cum l-am perceput eu?Adevarul era ca el nu incercase nimic cu mine in seara aceea.Tot informatile acumulate in creierul meu se amestecasera si isi pierdusera orice urma de logica.
In acel moment nu mai reuseam sa inteleg nimic.Analizandu-l din cap pana in picioare Tom parea baiatul perfect pentru mine , insa Bill avea ceva special.Adica , sarutul lui nu-mi ramasese intiparit doar pe buze , ci se pe suflet.Stiam ca sunt indragostita de el.Il liubeam mai mult decat iubeam orice.Dar nu eram pregatita sa fiu iubita de cineva.Singurul lucru pentru care eram pregatita era suferinta.O cunosteam mult prea bine , singura data cand eram fericita eram momentele cand luam droguri si simtem ca zbor.Era un zbor usor , un zbor pe care multi l-au simtit in timp ce cadeau in gol de pe o cladire , sub influenta morfinei.Acela era zborul ce te trimitea in nefinita.Nu ajunsesem sa zbor cu adevarat pentr ca de fiecare cineva ma oprise s-o fac.Dra poate ca daca as fi facut-o totul ar fi fost mai simplu , nu ar fi trebuit sa sufar din cauza iubirii sau a altor lucruri trecatoare.
Pentru mine iubirea a fost mereu dorinta oamenilor de a se amagi , de a gasi partea frumoasa a vietii.Eu ma incapatanam sa cred ca nu aveam nevoie de ea , pana la urma era tot un afrodisiac , chiar mai periculos decat drogurile.
"Amy"i-am auzit vocea lui Tom pe fundalul gandurilor mele
Incercam sa-i raspund , insa nu puteam .Era ca unul din visele acelea in care vrei sa strigi si/sau sa alergi dar nu poti.
"Amy"a repetat el
Am incercat din nou sa-mi desclestez buzele , insa fara niciun rezulat.Eram practic paralizata.Nu intelegeam de ce nu pot sa vorbesc , imi doream atat de tare sa-i raspund , dar tot ce faceam era sa stau acolo ca o piatra si sa sper sa pot zice ceva
Nu am spus nimic atunci si nici pe druml spre hotel.Singurele sunete pe care le scoteam erau bataile cu mana in portiera masinii lui Tom pe melodia Heart Shaped Box.
"Pa"a spus el deschizandu-mi usor portiera de la masina
Pentru multa lume gestul lui ar fi putut parea grosolan , dar nu pentru mine.Adevarul era ca nu ma blocasem in acele momente ,ci doar refuzam sa ii raspund , sperand ca astfel ma va lasa in pace.
Am coborat din masina si m-am uitata cu repros la baiatul inalt ce statea cu mana pe portiera.
"Ne vedem maine"am reusit eu sa soptesc
Am urcat in liftul ce avea sa ma duca pe holul unde se afla camera mea de hotel , dar chiar inainte de a introduce cheia in usa am simtit un impuls in tot corpul si mi-am indreptat pasii grabita spre scari si am coborat pana in holul hotelului unde am zarit o brosura in care se vorbea de faimoasele COFFEE SHOP-uri ale Amsterdamului.Mi-am continuat drumul spre un COFFEE SHOP aflat la marginea orasului.
Ajunsa in acel bar in care se vindeau legal droguri am inceput sa dansez.Nici nu trebuia sa fumezi ca sa fi drogat , in acel fum totul era paradisiac.Zbantuiala mea lenta a atras atentia unor baieti inalti imbracati in haine negre cu parul latos si nespalat.Fara sa imi dau seama doi dintre ei ma inconjurasera.Eram prea speriata ca sa mai pot gandi ceva , nu se putea intampla inca o data.Deja ii simteam atingerile unuia dintre ei.As fi vrut sa tip , sa fug , dar corpul meu deja nu mai reactiona , ma aflam sub influenta cannabisului ce imi crea specifica senzatie de somnolenta.Aproape lesinasem cand doua "gorile" m-au tras din mijlocul rockerilor acelor nespalati si mi-au indrumat trupul spre o masa unde statea singur un baiat brunet ce-mi parea foarte cunoscut.
"Ce mai faci"m-a intrebat el atingadu-mi usor umarul
"Bine ........ cred"am raspuns eu uitandu-ma in gol
Au trecut vreo 10 minute in care el nu a facut altceva decat sa ma anlizeze din cap pana in picioare , tinandu-mi usor palma rece deaspura mainii lui groaie.
Nu stiam cine e sau ce vrea , dar l-am lasat sa ma conduca pana la o camera mare cu pereti galbui si asternuturi rosiatice , puse deasupra unui pat mare de mijloc.
Baitul m-a apucat de mijloc si a inceput sa-mi sarute gatul pe toata lungimea lui.I-am apucat usor mana lasata sa cada neglijent pe coapsa mea.M-am intors incet intr-o pirueta sarutandu-l apasat pe buze.Mi-am ridicat privirea spre ochii lui caprui ce erau conturati cu grija si i-am simtit mainile ce imi ridicau maieul negru.Jocul nostru a continuat cateva minute la rand pana ce am ajuns la punctul cel mai greu.Nu mai facusem asta de cel putin doua luni si nu puteam spune ca imi doream sa simt brutalitatea acelor barbati din nou asupra trupului meu.Dar cu el nu parea sa fie la fel , el ra gentil si se purta cat de frumos putea cu mine , asa ca am acceptat sa ma ofer lui.
A doua zi dimineata m-am trezit in asternuturi straine si cu un miros nemaiintalnit intiparit pe piele.Eram confuza , nu stiam ce sa fac si simteam doar ca cearceafurile rosii nu faceau altceva decat sa ma inebuneasca.Fara sa-mi dau seama am incercat sa ma ridic si l-am lovit pe baiatul ce dormea langa mine.Eram socata , acel bait nu era altul decat Bill.Statea acolo intins si visa la Dumnezeu stie ce .Era absolut perfect , insa nu la asata trebuia sa ma gandesc eu.Ceea ce trebuia sa gandesc cu adevarat era cum naiba am ajuns aici.
Nici nu avesem timp sa-mi pun gandurile in ordine ca Bill s-a trezit.S-a ridicat usor , m-a luat in brate si m-a sarutat apasat pe buze.Nu stiam ce sa zic sa nu-i ranesc sentimentele.Sa-i fi zis oare ca atunci cand m-am culcat cu el eram drogata?Nu nu aveam sa zic asta pentru ca in sinea mea ma bucuram ca se intamplase , stiam ca treaza nu as fi avut niciodata curajul acesta.
"Buna dimineata"mi-a spus el adormit si m-a mai sarutat inca o data
"Neata"am raspuns eu muscandu-i usor buza
Ne-am mai sarutat o data si el a pornit spre dus.L-am asteptat vreo 15 minute sa iasa , timp in care i-am trimis un mesaj lui Dew:
"Sti ca te-am iubit si ca POATE inca te mai iubesc , dar am cunoscut pe altcineva si sper ca in timp te voi uita pentru aputea fi doar a lui , dar sa sti ca tot ce voi putea face este sa te sterg din minte , insa din suflet nu voi putea niciodata.Sper ca te bucuri pentru mine........Amy"
Imi era mila de Drew , dar stiam ca daca nu i-as fi spus adevarul ea inca ar fi sperat sa ma intorc la dansa.
Cand Bill a iesit din baie am fugit in bratele lui , l-am sarutat si apoi mi-am tras repede pe mine fusta albastra si maieul negru si mi-am continuat drumul spre camera mea fara a fi observa ta.
Ajunsa in camera mea m-am repezit la dus si am dat drumul la apa calda ce nu putea face altceva decat sa-mi limpezeasca ideile adunate in mintea mea.Il iubeam mai mult decat orice , era un vis devenit realiatate.Dupa ce am terminat dusul mi-am tres pantaloni albi pe care mi luase fratimiu de craciunu trecut si o bluza negra fara umeri , iar apoi am coborat in parcare unde aveam sa ne imbarcam in autobuzul de turneu ce trebuia sa ne duca in capiatala dragostei , Paris.
"Lasa-ma sa te ajut"a sarit Tom repede sa-mi ia bagajele
"OK"am spus eu dupa ce mi-a smuls gentile din maini
-----------
Au trecut 3 saptamani in care am plans noapte de noapte , nu puteam intelege cum de aveam parte de toata acea atentie din partea lui.Era mereu bun cu mine si cu fiecare zi imi arata cat de multa ma iubeste.Era parca un vis , unul foarte real.Desigur au aparut si foarte multe speculatii in presa de scandal.Toata lumea era socata de relatia noastra.Imi aduc aminte de unul dintre titluri care suna cam asa "Amy Rose , fiica cantaretul Axl Rose a fost surprinsa cu faimosul cantaret Bill Kaulitz inntr-un club foarte rau famat" , acesta era unul dintre cele mai cuminti titluri.Nu aveam ce face , acesta fusese un risc pe care mi-l asumasem.Dar cu toate acestea nu ma puteam regasi in absolut nimic , totul in jurul meu parea atat perfect incat stiam ca ceva rau avea sa se intample.
Sirul gandurilor mi s-a fost intrerupt de taraitul enervant al telefonului.
"Amy , trebuie sa vi repede .Bill a avut un accident"s-a auzit vocea lui Gustav in receptorul micutului meu Samsung roz
Deci asta era lucru rau pe care-l asteptam.Trebuia sa merg la spitalul central si eventual sa-mi iau ramas de la el.Nu , nu aveam sa fac asta , asa ca ca m-am repezit spre cutia de Distonocalm ce se afla pe noptiera mea.Am inghitit un pumn de pastile , m-am asezat pe pat si am asteptat ca pastilele sa-si faca efectul.
Nu stiu cum sau de ce , dar m-am trezit deasupra WC-ului voimtand.Cum era asta posibil?Imi aduceam perfect aminte cum ma trantisem pe pat si am asteptat sa mor.
"Doar nu credei ca am sa te las sa mori?"a spus Kristen si apoi a inceput sa rada isteric
"Ce mai vrei de la mine?De ce nu ma lasi nici macar sa mor?"am intrebat-o eu si am smuls lama ce statea pe marginea chiuvetei si am incercat din nou sa ma sinucid.Dar nici de data aceasta nu am reusit.Imediat ce m-am taiat rana a disparut ca prin magie.
"Nu mai incerca sa-ti ranesti trupul acela dragut pentru ca voi avea nevoie de el mai tarziu",i-a replicat ea
"Cum adica?La ce ai nevoie de corpul meu?"
"Nu-ti bate capul cu prosti acum , mai bine ai fugi spre spital pentru ca nu o sa moara"
M-am ridicat de pe gresia rece din baie si am pornit spre spital.Ajunsa acolo am constatat ca iubitul meu nu avea decat o zgarietura pe mana stanga.
"Mi-a fost dor de tine"mi-a spus el si m-a sarutat
"Te simiti bine"l-am intrebat eu
"Mult mai bine de cand ai ajuns si tu"m-a asigurat el
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 1:51 am

Citat :
Analizandu-l din cap pana in picioare Tom parea baiatul perfect pentru mine , insa Bill avea ceva special.Adica , sarutul lui nu-mi ramasese intiparit doar pe buze , ci se pe suflet.Stiam ca sunt indragostita de el.Il liubeam mai mult decat iubeam orice.Dar nu eram pregatita sa fiu iubita de cineva.Singurul lucru pentru care eram pregatita era suferinta.
Nu cred ca pentru iubire trebuie sa fii pregatit ; daca stai si-o astepti, nu va veni, ci va aparea atunci cand te astepti mai putin. Asa cum aparuse si Bill. Iar Bill era Dragostea ei.
Auw, era asa de drogata ca nu si-a dat seama ca e Bill ?... Dar inima ei stia ceva cred, altfel, nu i s-ar fi daruit asa de usor...
Nu-mi place ca Tom se baga intre ei...
Vai ce intorsatura de situatie... Vrea sa se sinucida repetat si Kristen o salveaza ca prin magie... Genial !!
Ciudata reactia ei... Sa vrei sa te sinucizi fara sa stii daca accidentul a fost grav sau nu. Putea iesi o tragedie din nimic. Romeo si Julieta... So, ea chiar il iubeste, e logic, nu e o joaca pentru ea.
Mi-a placut cand alaturi de Bill, in pat, se gandea la un bilet de despartire pentru Drew.
Ador ficul tau. sunny
Citat :
"Te simiti bine"l-am intrebat eu
"Mult mai bine de cand ai ajuns si tu"m-a asigurat el
Frumos.
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 2:31 am

"Hai sa mergem"i-am spus lui Bill dupa ce doctorul ne-a asigurat ca nu aveam de ce sa ne facem griji
Am urcat in masina lui Georg si am pornit spre hotel , unde aveam sa ne face bagajele pentru a pleca a doua zi in Londra.Sincer , pot spune ca imi era frica sa dau nas in nas cu prietenii mei , cu familia si mai ales cu Drew.Fata aceasta imi bantuise visele 3 saptamani la rand.Imi era dor de glumele ei seci , de pielea ei , de mirosul trupului ei si mai ales de gustul buzelor ei.Singurul lucru care imi trecea prin cap era ca atunci cand o voi revedea poate imi va oferi o ultima noapte de dragoste.Intrebarea care imi rasuna incontinu in cap era ca daca ma culcam cu o fata , asta insemna ca il insel pe Bill?In lumea mea probabil ca nu , dar in a lui si a oricui care era cat de cat normal insemna clar DA.
"Hei , ma gandeam sa inregistrezi o melodie impreuna cu baietii"mi-a spus David , managerul trupei in avion
"Da , sigur"am raspuns eu automat
Nu aveam nici cea mai mica idee despre ce vorbea.Asta mi se intamplase destul de des.
"Trezeste-te'am auzit vocea lui Bill ca prin vis
M-am trezit pe un pat de hotel , neavand nicio idee despre cum ajunsesem acolo.
''Avem un concert in 5 ore , daca vrei poti ramane sa dormi'mi-a spus el
"Nu , vin imediat"
"`Ok , te astept la receptie"mi-a spus el si m-a sarutat pe frunte
Doamne , eram in ultimul hal de obosit.Ma simteam mai rau decat atunci cand eram mahmura.Dar totusi ma simteam bine amintindu-mi cateva glume cu blonde pe care Drew le spunea in prostie.M-am imbracat repede si am iesit pe usa.
Am coborat , apoi am trecut printr-o multime de fani innebunite , iar intr-un sfarsit am ajuns la locul unde trebuia sa aiba loc concertul.A trebuit sa sa astept vreo 4 ore in care baietii au repetat in continu , dar apoi cand a inceput concertul am stat dor la prima melodie si am plecat.M-am urcat repede in masina lui Bill , am bagat cheile in contact , iar apoi am pus piciorul pe acceleratie si am iesit din parcare.Am luat-o prin Picadilly Circus spre Shaftesbury Avenue unde se afla blocul in care locuia Drew.Am coborat din masina , apoi am urcat pe scari si am ajuns in fata apartamentului lui Drew.M-am oprit , deoarece imi era frica de reactia ce o putea avea.Dar se pare ca nu am avut prea mult timp sa ma candesc la ce avea sa se intample , ca Drew a deschis usa .
"Amy"a tipat ea imbratisandu-ma
WoW , la asta chiar nu ma asteptam.Reactia ei m-a socat.Ma steptam sa urle , sa-mi adreseza injurii , dar nu , ea m-a imbratisat.CIUDAT.
"Ce mai faci D.?"
"Bine , tu?Adica aproape stiu totul , din mesajul pe care mi l-ai trimis"
"Aprope de aia , imi pare rau , eram intr-o pasa proasta"am spus eu ispasita
"Oricum , intra"mi-a spus ea gesticuland inspre usa
"Mersi"
Am intrat in casa , si nu mare mi-a fost surpriza ca acesta era decorata cu macies , iedera si nelipsitul dafin.In mijlocul sufrageriei trona un brad imens impodobit cu ghrlanda si globuri aurii.Deasupra usilor erau agatate ramuri de vasc , ce aminteau de vechii celti.
"Lipseste doar pudding-ul"am spus eu razand
"E pus la racit in bucatarie"
Am stat vreo jumatate de ora cu ea pe canapea si am vorbit , dar spre sfarsitul serii a trebuit sa ma intorc la concert.Am ajuns in culise cu vreo 2 minute inainte de finalul ultimei melodi.
"Te-ai distrat?"m-a intrebat Bill luandu-ma de mijloc
"Sigur , a fost cel mai tare spectacol la care am fost vreodata"am mintit eu
Intalnirea mea cu Drew mi-a amintit ca mai erau 5 zile si venea Craciunul.Orae ce cadouri trebuia sa le iau baietilor?Prietenilor mei nu le luam cadouri scumpe , cu taote ca puteam.Preferam sa le fac cadouri memoriale.Anul trecut lui Drew ii facusem o bratara din snurulete din piele si bilute decorative din plastic.Dar oare era de prost gust sa le ofer cadouri de genul acesta?Oare preferau cadourile scumpe lipsite de orice sentiment?
Ajunsa la hotel am primit un telefon din partea cuiva la care nu ma asteptam.
"Alo"s-a auzit vocea lui Harry
"Harry , ce mai faci?"
"Pai bine.Am auzit de la Drew ca iesti in oras si speram ca poate vi sa ma ajuti sa cumpar cadourile de craciun"
In acel momenti mi-am adus aminte de toate craciunurile pe care le petrecusem impreuna cu prietenii mei si familile acestora.Parintii nostrii organizasera o petrecere cu toti cei 4 prieteni ai mei (Drew , Harry , Veronique si Viktor) si familile acestora pe cand toti aveam 14 ani.Imi aduc aminte , era primul craciun decand venisem in Anglia.Eram fermecata de cadourile scumpe pe care le primeam , de bunatatile ce erau intinse pe masa lunga , cat o camera.In Anglia pana si cele mai sarace familii aveau de Craciun intise pe masa rata si pudding-ul specific sarbatorii.Oricum , de atunci familile noastre au organizat sarbatoarea in felul acela an de an.
I-am dat lui Harry un raspuns afirmativ , i-am spus lui Bill ca ma intalnesc cu un prieten , desigur pe fata lui am putu sesiza o grimasa infioratoare dar nu a putut spune nimic impotriva.I-am luat din nou masina si m-am indreptat spre Oxford Street , salasul tuturor brandurilor ce plac oricui.
"Ai intarziat 3 minute"m-a certat Harry cand am ajuns acolo cum facea deobicei
"Da , sigur , tinemi morala"am spus eu enervata
Am intrat in magazinul Burberry pentru a alege ceva pentru mama lui.
Dupa ore intregi de hoinarit prin magazine am ajus la el acasa.Daca spuneam despre casa lui Drew ca era foarte frumos decorata , a lui era sublima.Spre deosebire de al lui Drew unde culoare predominanta era auriu , in a lui Harry domneau ornamentele rosii.
"Mi-a fost dor de tine"mi-a spus el dupa ce ne-am asezat pe canapea si am inceput sa ne uitam la un film despre Craciun
"Si mie"
"Hai sa ne aducem aminte vremurile bune"mi-a soptit inainte de a ma saruta
"Sti eu am pe cineva"am incercat eu sa ma fofilez
"Sti ca ce se intampla intre muschetari , ramane intre muschetari"
Am vrut sa ma opun dar n-am putut pentru ca saruturile lui imi acopereau gura , iar mana lui urca si cobora pe toata lunimea corpului meu.In mai putin de jumatate de ora scapasem de absolut toate hainele ce le purtam.
Este extrem de amuzant felul in care viata iti da totul si tu nu faci nimic altceva decat sa distrugi tot ce-ai cladit.Poate ca daca ai fi muncit cu adevarat pentru toate astea te-ai fi simtit altfel cand totul sa naruia.Dar cand totul iti este servit pe tava nu simti nimic cand pierzi acel lucru.Defapt cred ca nici nu simti cand pierzi pentru ca n-ai stiut niciodata cu adevarat cum este sa-l ai.
Asta faceam eu in acest moment , distrugeam lucrul pe care mi-l dorisem toata viata , iubirea.Ii dadeam cu piciorul pentru ca inca nu intelegeam senzatia de a fi iubit.
Nu mai fumasem de vreo luna si ceva , dar cand Harry mi-a oferit un joint nu am putut sa-l refuz.I l-am smuls din mana , mi l-am aprins , iar apoi am insfacat sticla deschisa de whiskey de pe masa.Nimic nu mai era la fel cand le combinai , iti pierdeai intr-o secunda cunostinta.
Am retrait momentul primului meu viol.Oamenii aceia ce se uitau la mine cu figurile lor agresive , aceia incercau sa ma faca sa tac.Insa eu tipam de mai aveam putin si-mi scuipam plamanii.Erau doi tipi , defapt doi punkeri jegosi cu creste in cap , putin cam bauti si probabil si ceva drogati.Unul ma tinea de la spate , iar altul incerca intr-un mod foarte brutal sa-mi deschida pantalonii.Ma zbateam , dar degeaba.Dupa ce si-au terminat treaba m-au lasat acolo patat de sange , cu buza sparta , cu una dintre maini rupte si cu lovituri ce in timp aveau sa se transforme in vanatai oribile.Dupa vreo doua ore de stat in frig am pornit spre casa.Deabia ma mai taram , iar una peste alta a inceput si sa ploua.Parea ca si cum natura isi arata compasiunea .Imi aduc aminte ca dupa ce am ajuns acasa si l-am imbratisat pe fratimiu , acesta m-a dus la un spital.Dupa patru luni in care n-am iesit deloc din casa am inceput sa ma drogheza , desigura ca am ceput cu droguri mici , hasis , cannabis etc., dar mai apoi a devenit dependenta.
M-am trezit din visare si m-am indreptat spre dus , unde vazand apa cum curge de-a lungul trupului meu am inceput sa plang.Retraisem fiecare sentiment din acea noapte , fiecare lovitura , fiecare tipat si fiecare lacrima.Dupa ce-am iesit din dus mi-am luat hainele , m-am imbracat , l-am mai sarutat inca o data pe Harry care statea ca intr-o coma tolanit pe canapea , si am plecat.Am stat vreo 10 minute afara pentru a ma putea linistii si apoi m-am urcat in masina si am pornit spre hotel.
Iubitul meu ma astepta ingrijorat in sufrageria apartamentului , uitandu-se la televizor.
"Imi pare rau , iarta-ma"mi-a spus el cand am intrat
"Ce s-a intamplat?"am intrebat eu cand l-am vazut ca plange
"Stiu ca nu sunt destul de bun pentru tine , daca as putea as face-o"
"Tu te-ai tampit?Ce ai?"
Nu stiu cum , dar el stia tot ce facusem.Se subevalua pentru ca eu eram o vaca.Vroiam sa-i setrg lacrimile si sa-i spuns ca-mi pare rau si ca nu se va mai intampla.Dar nu puteam.Stiam ca aveam sa mai gresesc.
Am izbucnit in lacrimi , am inceput sa tremur si m-am trantit pe unul din fotoliile libere.
"Va fi bine"mi-a spus el stergandu-mi lacrimile si apoi sarutandu-ma
Nu intelegeam de ce facea asta.Ar fi trebuit sa tipe la mine , sa ma umileasca , dar nu , el ma saruta.
"Te iubesc"mi-a soptit apoi la ureche
Nu mai exista timp si spatiu in noapte aceea.Eram doar noi si luna ce era martorul iubirii noastre.Printre atingeri jucause si saruturi fugare se ascundea o dragoste pura.Eram amandoi imbatati de sentimente si nu ne ramanea nimic de facut , decat sa ne declaram iubirea prin gesturi si tingeri inocente.
Dimineata cand m-am trezit el disparuse.Am descoperit ca geamantanul meu nu mai era.Singurele lucruri ramase erau o pereche de pantaloni negri din piele , un corset , o pereche de cizme gen army , o geca de piele neagra si geanta mea , toate fiind lasate pe un fotoliu.Dupa ce am facut un dus si m-am imbracat am primit un telefon de la Bill.Imi spunea ca sunt in intarziere si ca ar trbuii sa ajung in parcarea hotelului in 20 de minute.
"Ce mai faci?"m-a intampinat Tom in parcare
"Bine.Tu?"
"Bine"mi-a raspuns si m-a imbratisat
Totul devenea din ce in ce mai ciudat.Ne-am urcat cu totii in autocar si ne-am asezat la masa.Am luat micul dejun in drumul nostru spre Dublin.
----------------
Trecusera doua saptamani si turneul se treminase.Acum stateam cu Bill si Tom in aprtamentul lor din Hamburg.Era o casa absolut superba , cu draperi lungi si albastre , cu covoare albe si pufoase si mai ales cu lipsa desavarsita a curateniei.
"Buna dimineata"m-a trezit Bill in prima duminica a lui ianuarie
"Pleci?"
"Da , tre' sa mergem la studio"mi-a spus el si m-a sarutat
"Ok.Pa!"mi-am luat eu la revedere
Am mai stat putin in pat , iar apoi am deschis televizorul pe un program de stiri.Nu era nimic de vazut asa ca m-am indreptat spre baie.Imediat ce am intrat in baie o stare de voma m-a cuprins si m-am napustit desupra WC-ului , dar n-am reusit sa scot nimic.
Imi era rau , dar nu aveam nici ce-a mai mica idee despre ce se intampla.Imi era frica.
M-am ridicat si am intrat in dus.Apoi am plecat la mall unde am cumparat toate cacatisurile fara folos ce aratau cat de cat dragut.Mi-am cumparat cateva bluze cu decoratiuni florale si i-am cumparat lui Tom o sapca foarte draguta.
"Asta e pentru tine"i-am spus eu lui Tom oferindu-i sapca
"Tare.Multumesc"
"Si mie ce mi-ai luat?"m-a intrebat Bill dintr-un colt al camerei
"Ahhhhh ........... uite "am spus eu si am scos din geanta o punga de Skittles pe jumatate mancata
"Aaaaaaa , mersi , cred"a spus el si si-a bagat toate bomboanele in gura
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:48 pm

Mi-a placut descrierea sufrageriei lui Drew, cu ornamentele aurii. Si faptul ca Amy a sesizat ca cele de la Harry era rosii. Mie imi plac ambele culori.
Ma bucur ca ai surprins ceva din atmosfera Sarbatorilor de Craciun .Smile
Amintirea violului e inca vie in mintea ei...Sad Nu-mi plac punkerii.
Nu stiu de ce, dar m-a amuzat faza cu amorul pe canapeaua lui Harry. Adica, ea se gandea la o seara amoroasa cu Drew si finally, a ajuns in bratele lui Harry...Razz
Hm, si Drew si Bill reactioana atat de tandru, cand ar avea atatea sa-i reproseze. Probabil ca ei vad perfect ca Amy merita toata tandretea lor.
Amuzanta replica din final. Il ador pe Bill din ficul tau.Smile
Next.
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 11:05 pm

"Hei , asteapta-ma"ma striga Tom prin mall
"Grabeste-te , ca n-am timp de tine"
"Vaaaaaai.De cand cu copilu esti foarte irascibila"
Am inceput sa merg si mai repde sperand ca se va plictisi si nu o sa mai urmeze.Dar nu a fost asa , a continuat sa mearga si intr-un final a ajuns in dreptul meu.
"Scuze!Sti ca n-am vrut sa zic asta"mi-a spus el pe un ton rugator
"Sti care e problema ta Tom?Niciodata nu vrei sa zic dar totusi zici"i-am reprosat eu si am alergat spre masina
Am intrat in masina , am bagat cheile in contact si am pornit , lasandu-l pe Tom in urma.
Nici nu ma mai interesa cum s-ar fi pututintoarce acasa.
Ajunsa in apratament am aruncat putinele pungi , pentru ca restul erau la Tom, intr-un colt al sufrageriei.M-am traniti pe canapea si am deschis televizorul.
"Am ajuns"s-a auzit dintr-o data vocea sfarsita a lui Tom
"Ai intarziat"a spus Bill
"Poate nu mi-ar fi luat jumate de ora sa ajung daca cineva , si nu spun cine , Amy m-a lasat in fata mall-ului"mi-a spus el reprosandu-mi
"Auzi , nu te mai plange ata si da-mi pungile"
M-am dus in dormitor si mi-am desfacut pungile in care se aflau cateva bluze mai largi pe care aveam sa le port cam peste vreo luna.Decomadat purta mea crescuse putin dar eram doar in a doua luna.
"Ce faci pisi?"m-a intrebat Bill cand a intrat in camera si s-a trantit pe pat
"Mi-e frica"
"Sti ca iti sunt alaturi orice s-ar intampla"a spus el si m-a sarutat pe crestetul capului
"Stiu"am mormait eu
Stiam , dar imi era frica.Eram inca un copil , nu puteam avea un copil.As fi vrut sa pot avorta , dar din pacate el nu ma lasa.Si cand stai sa te gandesti ca nici nu eram sigura ca era copilul lui.Iar el era atat de protectiv cu mine.Nu ma lasa sa merg nicaieri , sau daca ma lasa trebuia sa fiu insotita ori de el ori de Tom.Singurul lucru bun de pana acum era ca nu am mai fumat din cauza copilului , pentru a nu i se intampla nimic rau.Acesta era probabil cel mai urat miment din vaiata mea.
"La ce te gandesti?"m-a intrbat el
"La copil"am spus si mi-am atins burta
"Ce crezi ca e?"
"Fata"
"Oooooooo........cum vrei sa o cheme?"
"Ama"
-----------
Timpul trece , insa oamenii raman la fel.
Ma uitam pe geam si ma gndeam ce frumos fusese inainte de a se intampla toate astea.Totul era simplu , usor.Acum insa totul e complicat.nimic nu mai merge.
Mi-am intors privirea spre Bill ce ma tinea de mana.
"Nu este copilul tau"i-am spus printre dinti
Spre fericirea mea asistentel l-au scos din camera pentru a putea incepe operatia.Imi era tare frica.
Stateam acolo nemiscata , asteptand ca anestezia sa-si faca efectul.Daca nu si-l face?Aveam sa sufar tare?Probabil ca da , dar ce mai conta , aveam sa dau viata unei persoane mici."Persoana mica" , ce dragut suna.Dintr-o data n-am mai auzit nimic , am cazut intr-un somn profund.Incepusem deja sa visez.Visam ca zbor imbracata intr-o rochie alba si lunga.Totul parea ata de frumos si de pur.Tot ce ma inconjura era alb si pufos.Nimic urat , nimic rau si cel mai important nimic care sa+mi aduca aminte de viata mea.Eram doar eu si intregul univers.Eram libera , simteam o detasare , simteam un gol imens in suflet.Dar stiam ca-mi va fi mai bine , ca voi uita de tot ce s-a intamplat.
Dintr-o data am auzit niste urlete infioratoare ce sunau ca si unghiile ce aluneca pe tabla.Iiiihhh.Larma aceea infioratoare m-a facut sa ma uit in sus.N-am putut vedea altceva decat o lumina orbitoare.Am coborat privirea si am continuat sa zbor.Nu stiam unde ma indrept , dar stiam ca acela era drumul drept.Deodata o mana s-a ivit din decorul alb.Am apucat acea mana si am lasat-o sa ma ghideze.
Senzatia pe care o simteam nu o pot descrie.Era chiar mai bine decat atunci cand ma drogam.Era placerea absoluta , si totul se datora locului in care ma aflam .Insa stiam ca nu aveam sa stau mult acolo , locul meu era in abis.
Dupa un drum lung mana s-a oprit si mi-a facut semn ca de acolo trebuia sa continui singura.Am ascultat-o si am ajuns intr-un parc imens cu mii de flori si copaci , ce parea a fi supra populat.Eram asa de frumos , toata lumea era fericita si zambea.Oamenii de acolo erau destul de ciudati.Unii erau imbracati in stilul anilor '80 , altii cu haine moderne , iar altii pareau a fi desprinsi din vechea mea carte de istorie de la scoala.Era acolo si un pitic urat ce parea a fi Hitler , dar nu sunt sigura , deoarece era destul de departe de locul de unde ma aflam eu.
"Buna!Eu sunt Maya"mi-a spus o fata zambareata ce purta un furou verde patat de sange
"Eu sunt Amy"
"Esti noua?"
"Cam asa"
"Pai atunci lasa-ma sa-ti arat imprejurimile"mi-a spus ea si a mai zambit o data
"Unde suntemäm intrebat eu nedumerita
"Unii ii spun rai , dar noi preferam sa-l numim casa"
"Si ce fac eu aici"am intrebat eu nedumerita
"Ti-a venit timpul , Amy"mi-a spus ea aproape soptit
Nu intelegeam nimic.Cum se putea sa ajung eu in rai , dupa tot ce facusem.
"Stiu ce gandesti si as prefera sa te opresti.Nu crezi ca ai stat destul in abis?19 ani in care ai suferit.Nu ti se pare deajuns?"
"Cum adica?"
"Nu exista rai si iad.Exista doar Pamantul si locul acesta unde te aflii acum.Pe Pamant oamenii sufera , dar aici se pot elibera si pot trai in pace"
Dupa ce mi-am mai explicat cum statea treaba acolo m-a dus la o vila imensa ce avea in fata o curte larga de 15 picioare ce adaposte mii de trandafiri.
"Ce cautam aici?"am intrebat-o
"Kristen"mi-a soptit ea
Am urmat-o pana intr-o camera obscura unde se adapostea o fata blonda cu ochi albastrii.
"Ce faci tu aici?"m-am rastit la ea
"Vreau sa facem un pact"
"Ce pact?"am intrebat eu suspicioasa
"Tu poti trai in pace , iar pot avea o viata"
"Cum adica?Nu inteleg"
"Simplu, tu imi dai corpul tau pamantea , iar tu ramai aici sa traiesti in pace alaturi de toti pe cei care i-ai iubit , dar i-ai pierdut , mai ales alaturi de Max"mi-a explicate ea
Nu stiu de ce , dar la auzul numelui de Max genunchii mi s-au inmuita si respiratie mi s-a taiat.Max fusese primul meu iubit , pe care-l iubisem mai mult decat oricepe lume.
"S-a facut"i-am spus lui Kristen
Maya ne-a luat de mana pe amandoua si a spus ceva ca o incantatie si deodata am vazut o lumina deasupra capetelor noastre si apoi Kristen a disparut ca prin magie.
Nu stiam daca asta era alegerea inteleapta , dar manacar aveam sa traiesc libera si alaturi de Max.
"Poti sa ma duci la Max?"am intrebat-o pe Maya
"Imi pare rau dar Max s-a reincarnat acum 2 ani"
"Dar Kristen?huh?"
"A mintit"mi-a spus ea scurt
Se pare ca nici acum nu puteam fi impreuna.Macar imi ramasese kinistea eterna si faptul ca puteam sa fiu ca un inger pazitor pentru familia mea.
Ni-am intors privirea spre Maya si am intrebat-o din priviri cum ii pot vedea pe cei de jos.Aceasta n-a raspuns , ci doar mi-a facut semn sa o urmeaz.Am mers vreo jumatate de ora pana am ajuns pe o platforma uriasa de pe care se putea vede Pamanatul.Am sesizat ca o fata tanara si bruneta se trezise din anestezie si astepta sa-si poata veea copilul.Fata aceea fusesem eu , dar acum nu mai eram nimic din acea persoana , eram doar o umbra , un suflet pierdut.
---------------
"Bill"s-a auzit strigatul disperat al fetei
"Lasa-ma!"a tipat el ca raspuns
"Te rog , iarta-ma!Oricine are dreptul sa gerseasca"soptea ea printre lacrimi
"De parca ar fi prima data gand gereseti"
Fata amuti.Nu avea ce sa-i raspunda.Nu dupa tot ce facuse.Incerca sa-si ascunda disperarea in ganduri.Stand acolo si-a amintit de seara trecuta.Si-a amintit de el , de atingerile lui , de felul in care isi soptea ca o iubeste.Oare toate fusesera reale?Nu a avut timp sa formuleze un raspuns ca a auzit usa apartamentului trantindu-se.Plangand s-a dus in camera copilului , l-a imbracat si a inceput sa fuga cu el in brate pe scara blocului.A alergat timp de vreo 30 de minute.Stia unde vroia sa ajunga.Stia ca el o va linisti.Stia ca totul se va schimba.
"Tom"a reusit ea sa spuna printre lacrimi atunci cand i-a intalnit privirea
"Ce s-a intamplat?"a intrebat el nedumerit
"Bill a aflat"
"Nu-ti fa griji.Defapt cred ca e mai bine asa"
"Cum sa fie mai bine?Cum?Cand eu am un copil de crescut , iar tu nu esti tocmai cel mai responsabil om"s-a rastit ea
"Deci asta e parerea ta despre mine?Crezi ca te voi lasa?Te-am impartit cu fratele meu timp de 2 ani"a inceput el sa urle nervos
Urletul lui s-a amestecat cu plansetul copilului.Nestiind ce sa faca a kuat copilul in brate si l-a dus pana in dormitor unde i-a dat drumul la TV.
"Sti foarte bine ca Ama ar putea fi copilul meu"i-a soptit el lipind-o de perete
Nu ma mai puteam uita la asta.Oare ce se intamplase?De ce toti devenisera atat de rai.Incepeam sa o vad pe Kristen ca pe un personaj pozitiv.Uram sa spun asta dar ea era singurul factor pozitiv din ecuatie.Stand acolo si uitandu-ma la ei am inteles cat de grea e viata si cate de lunga e cu adevarat.Pentru ei trecusera 2 ani , dar pentru mine trecusera cam 5 minute.
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
claudia_de_lioncourt
Boboc
Boboc
claudia_de_lioncourt


Numarul mesajelor : 143
Puncte : 154
Reputatie : 6
Data de inscriere : 27/10/2009
Varsta : 44

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 11:31 pm

Mda, m-am gandit eu ca era insarcinata... Tom pare grijuliu cu ea.
De ce nu voia copilul ? Daca-l iubea pe Bill, nu conta ca era inca adolescenta.
Aoleu !!... A murit si Kristen i-a preluat trupul ?... Si max s-a reincarnat. Naspa. Pai, sa faca si ea the same.
Hm, doi ani. Iubirea s-a dus... Ma gandeam ca-i copilul lui Harry, dar nu al lui Tom, desi erau unele semnale intre ei.
Sper sa faca ceva Amy si s-o pacaleasca pe Kristen ca sa-si reia trupul back. Sau sa intre in alt corp, cum am zis mai sus.
Sus In jos
JustSmokeMySoul
Boboc
Boboc
JustSmokeMySoul


Numarul mesajelor : 145
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 29

Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 11:38 pm

Partea ce urmeză se referă la asta V

Chocolate a scris:

"Amy"i-am auzit vocea lui Tom pe fundalul gandurilor mele
Incercam sa-i raspund , insa nu puteam .Era ca unul din visele acelea in care vrei sa strigi si/sau sa alergi dar nu poti.
"Amy"a repetat el
Am incercat din nou sa-mi desclestez buzele , insa fara niciun rezulat.Eram practic paralizata.Nu intelegeam de ce nu pot sa vorbesc , imi doream atat de tare sa-i raspund , dar tot ce faceam era sa stau acolo ca o piatra si sa sper sa pot zice ceva.
"Amy"i-am auzit vocea lui Tom pe fundalul gandurilor mele
Incercam sa-i raspund , insa nu puteam .Era ca unul din visele acelea in care vrei sa strigi si/sau sa alergi dar nu poti.
"Amy"a repetat el
Am incercat din nou sa-mi desclestez buzele , insa fara niciun rezulat.Eram practic paralizata.Nu intelegeam de ce nu pot sa vorbesc , imi doream atat de tare sa-i raspund , dar tot ce faceam era sa stau acolo ca o piatra si sa sper sa pot zice ceva.
"Ce e ?"am reusit sa zic intr-un final
"Trebuie sa plecam ca e tarziu"mi-a spus el si a facut semn ca vrea nota.
Dupa ce a platit ne-am intors la hotel.
Ajunsi la hotel eu m-am indreptat spre camera mea.In drum am observat niste pliante publicitare , dar le-am ignorat.M-am dus in camera si am stat acolo vreo trei ore , timp in care mi-am formulat scuzele pe care aveam sa i le adresez lui Bill.
Am iesit din camera si m-am indreptat spre camera lui.Usa era deschisa asa ca am intrat.El statea intins pe pat si se uita la televizor.Cand l-am vazut toate ideeile pe care le aveam in cap s-au sters , asa ca m-am asezat lana el pe pat cu capul pe pieptul lui si singurele cuvinte pe care le-am putut scoate au fost "Te iubesc"
SFARSIT
Sus In jos
http://sickutopia.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Empty
MesajSubiect: Re: Spitalul in care am atins Nirvana[+18]   Spitalul in care am atins Nirvana[+18] Icon_minitime

Sus In jos
 
Spitalul in care am atins Nirvana[+18]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Persoana pe care n-o suportatzi la soala..
» Pixul care scrie cu albastru asteapta intrebari.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan-Fic-Mania :: Arhiva :: Old but Good-
Mergi direct la: